Đorđević 100%

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su u velikom grčkom derbiju ekipu Olimpijakosa rezultatom 73 – 69. Ovo je bila druga pobeda trenera Đorđevića nad Olimpijakosom u isto toliko susreta!

Košarkaši Zelenih su loše otvorili meč, a Olimpijakos je zatrpao koš PAO u prvoj četvrtini. Crveno – Beli iz Pireja postigli su čak 32 poena u prvih 10 minuta košarke, a primili samo 18. Nakon furioznog starta delovalo je da je ekipa trenera Sferopulosa spremila revanš za nedavni poraz u kupu Grčke.

novosti.rs

novosti.rs

Međutim, PAO se nije predavao, a do poluvremena je uspeo da značajno smanji razliku. Najpre je sredinom druge četvrtine tim trenera Đorđevića zategao odbranu,  aonda je proradio i napad. Do poluvremena je razlika svedena na 2 poena, a Olimpijakos je u drugoj četvrtini postigao samo 11 poena.

U drugom poluvremenu viđena je velika borba, a PAO je od 25. minuta konstantno bio u prednosti. Pobeda se dovela u pitanje u završnim minutima meča, kada je Olimpijakos prišao najpre na 5 poena minusa, a zatim i na 2, ali više od toga Pirejci nisu mogli.

Najefikasniji u sastavu PAO bili su Feldein sa 12 poena, kao i Raduljica i Focis sa 11. Dvocifren je bio i nekadašnji ljubimac navijača Partizana Saša Pavlović sa 10.

U ekipi Olimpijakosa istakli su se Printezis i Papapetru sa po 13 poena.