ARIS i PAOK u polufinalu Grčke

ARIS – AEK 79 – 68

Košarkaši Arisa savladali su ekipu AEK –a rezultatom 79 – 68 i ukupnim skorom 2 – 1 prošli u polufinale grčkog šampionata.

Pobednik duela je odlučen u trećoj deonici koju su domaći dobili sa 25 – 14,a ekipa srpskog trenera Dragana Šakote nije do kraja meča uspela da se vrati. U ekipi AEK – a podbacili su Ingliš sa samo 4 poena i Mensa – Bonsu sa 8.

Najbolji u ekipi Arisa su bili Aleksandar Vezenkov sa 15 poena, kao i Tori Tomas sa 7 poena i čak 10 asistencija. Dobar je bio i Muhamed Pašalić sa 12 poena.

U dresu AEK-a istakao se Dušan Šakota sa 19 poena, kao i Skoti Vilbekin sa 16.

esake.gr

esake.gr

PAOK – AGOR 75 – 62

Košarkaši PAOK-a plasirali su se u polufinale grčkog šampionata pobedom nad odličnim sastavom AGOR-a sa Krita rezultatom 75 – 62.

PAOK je utakmicu prelomio već u drugoj četvrtini, a na poluvremenu je vodio sa +14. Najbolji u redovima Crno – Belih bio je povratnik u Solun Džej Ar Bremer sa 19 poena.

Pored Bremera u solunskoj ekipi istakli su se i Lengford i Hohlas sa po 12 poena.

U gostujućem sastavu najbolji je bio Kalampokis sa 14 poena, a Dejan Kravić je meč završio sa 6 postignutih poena.

U polufinalu PAOK ce igrati protiv Panatinaikosa.