Grčka: Borba za vrh

Grčko košarkaško prvenstvo se bliži kraju, tri kola pre kraja četiri vodeća tima osigurala su svoje mesto u vrhu tabele.

Prvoplasirani Olimpijakos sa 22 pobede i jednim porazom, zatvorio je 23. kolo novom ubedljivom pobedom. Poražena je Kifisija sa 97:58. Mera Olimpijakosove dominacije bila je treća četvrtina koju su Pirejci dobili sa 21:0. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Papapetru sa 20 poena, pratili su ga Spanulis sa 13, Stroberi i Heket sa po 12 poena. U poraženom timu najbolji je bio Hog sa 15 poena i 9 skokova, uz podršku Smita koji je imao 10 poena i 8 skokova i Kaselakisa sa 9 poena i 8 skokova.

Drugoplasirani PAO sa istim odn osom pobeda i poraza kao najveći rival savladao je Koroivos sa rezultatom 88:76. Odlučujuća je bila treća četvrtina koju je ekipa Aleksandra Đorđevića dobila sa 28:19. Najbolji u redovima pobednika bio je Feldajn sa 25 poena. Dvocifren je bio i Hajns sa 11 poena, dok je srpski reprezentativac Miroslav Raduljica zabeležio 7 poena i 3 skoka. Koroivos su predvodili odlični Ćapin sa 22 poena i Alen sa 17.

Trećeplasirani Aris (18-5) savladao je Apolon Patras sa 65:73. Ekipa iz Soluna uspela je da do kraja sačuva prednost stečenu u prvoj četvrtini.  MekNil je predvodio Aris sa 17 poena, pratili su ga Hagins sa 14 poena i 6 skokova,  Voters sa 12 i Koen sa 8 poen i 12 skokova. U poraaženoj ekipi bilo je pet dvocifrenih igrača, Sedler je bio najefikasniji sa 14 poena, a pratili su ga Vuds sa 13 poena i 9 skokova i Lampropulos sa 11 poena i 7 skokova.

Četvrtoplasirani AEK (16-7) poražen je od Retimna sa 70:69. Domaćini su preokret obezbedili u četvrtoj četvrtini koju su dobili rezultatom 18:10. Najbolji u pobedničkoj ekipi bili su Mejden sa 16 poena, 8 skokova i 6 assitencija , Šaftenar  sa 14 poena i 5 skokova i Stoun sa 13 poena i 6 skokova. Dominantan u AEK-u bio je Mavrokefalidis sa 20 poena i 9 skokova.

Olimpijakos će se u poslednja tri kola šampionata suočiti sa Arisom, Apolonom i Retimnom. Protivnici PAO-a biće Kavala, AEK i Kifisija. Aris će pored Pirejaca, ići na gostovanje Retimnu i dočekati Kolosos. AEK dočekuje Kolosos i Arkadikos, između toga gostovaće PAO-u.