Vruća ruka Alberta Korbača

Manresa-Huventud 79-84

Ekipa iz Badalone pobedila je poslednjeplasirani tim ACB lige posle velike borbe. Goran Suton je bio najefikasniji u dresu tima iz Katalonije sa 16 poena. Hana i Malet su odigrali dobru utakmicu, i Malet je uglavnom diktirao tempo igre u napadu veoma uspešno. U timu Pedra Martineza najbolji su bili Rođer Grimau sa 16 p i Devin Vajt sa 19p.
Evidentno je da će ova sezona biti veoma teška za Manresu, i da će se do kraja grčevito boriti za opstanak.

Rio Natura Monbus – Sevilja 88-77

Ekipa trenera Mončo Fernandeza odigrala je atraktivan meč i zasluženo savladala ekipu Sevilje, uz šut za tri poena 9/17 ( 52 % ). Alberto Korbačo je ponovo dokazao da zasluženo nosi epitet najboljeg šutera španske ACB lige za tri poena sa čak pet pogođenih trojki iz osam pokušaja. Pepe Posas je šutirao 3/3. U ekipi Sevilje blistao je Aleks Urtasun sa 18 poena. Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će domaćin lako slaviti ( 43:27), dok je treća četvrtina donela najveći broj uzbuđenja (30:27).