Trojka Navara za finale!

Posle velike borbe u polufinalnoj seriji španskog šampionata, Barselona je osigurala mesto u finalu, gde će odmeriti snage sa prvakom Evrope, Real Madridom.

Za razliku od Madriđana koji su savladali Valensiju sa 3:1 u seriji, Barsa nije imala nimalo lak zadatak protiv Unikahe. Odlučujuću petu utakmicu dobila je rezultatom 77:74.

acb.com

acb.com

Tim iz Malage dobro je otvorio susret i održavao prednost tokom prve deonice, koja je završena rezultatom 20:18. Ni u drugoj četvrtini Unikaha nije dozvolila Barsi da preuzme kontrolu, te  i ovu deonicu završavaju u svoju korist- 37:35.

Drugo poluvreme donelo je ujednačenu borbu u igru poen za poen. Pred kraj poslednje četvrtine, uspela je Barsa da napravi seriju i pobegne na 78:71. Iako je Stefan Marković ubacio vrlo bitnu trojku, Katalonci nisu ispuštali svoju prednost. Vaskez je sa druge strane doneo tračak nade i izjednačio, ali tada Navaro pogađa trojku i odvodi Barsu u finale!

U pobedničkom timu najbolji je bio Tomas sa 14 poena. Tomić je zabeležio 11, a po 10 poena ubacili su Navaro i Satoranski.

U redovima Unikahe dobri su bili Tulson, Grejndžer i Vaskez sa 10 poena, jedan manje dodai su Grin, odnosno Stefan Marković uz 4 skoka i 5 asistencija.