Real u finalu, Rudi povređen!

Košarkaši Real Madrida savladali su ekipu Valensije u Fonteti rezultatom 90 – 84 i plasirali su u finale Lige Endesa.

Košarkaši iz Madrida su do ključne prednosti došli u 3. četvrtini kada su nakon grube greške sudija napravili seriju 10 – 0 i preokrenuli susret.

Akter “incidenta” je , očekivano, bio Rudi Fernandez koji je odglumio udarac u glavu što je ekipu Valensije koštalo 7 poena u tom napadu.

Incidenti se nisu tu zaustavili, već je nekoliko minuta kasnije izbio i novi između Vladimira Lučića i Markusa Slotera. Sve se završilo karakterističnim unošenjem u lice i obostranom tehničkom greškom.

defensacentral.com

Na kraju, Real Madrid je u finalu. U borbi za trofej ekipa Reala igraće sa boljim iz duela Barselona – Unikaha.

Najbolji u redovima Madriđana bili su Fernandez, Rejes i Noćioni sa po 12 poena.

Fernandez se u jednom momentu požalio na bol u kolenu!

U ekipi Valensije najbolji su bili Dubljević sa 24 poena i Lučić sa 14.