Real pobijedio Unicaju

Real Madrid je danas u jednom od derbija 17. kola Endesa lige na domaćem parketu pobijedio Unicaju rezultatom 85:80 (27:26, 16:20, 24:19, 18:15). Jaycee Carroll postigao je 19 poena, od toga 15 u prvoj četvrtini.

Utakmica je riješena u posljednjim sekundama utakmice, kada je na 6 sekundi do kraja pri rezultatu 82:80 Demarcus Nelson, bivši igrač Crvene zvezde, izgubio loptu, tačnije K.C. Rivers mu je ukrao, nakon čega je Jaycee Carroll promašio za tri poena, ali je Sergio Llull iz “odbojke” postigao poene uz faul, te iskoristio slobodno bacanje. Unicahi su ostale nešto više od dvije sekunde, Nedović je pokušao za tri poena, ali nije bio precizan.

Nešto prije toga, na četiri minute do kraja utakmice pri rezultatu 73:73, Real je u jednom napadu postigao čak pet poena, naime, Sergio Rodrigues je postigao trojku, dok je pod košem fauliran Fernando Reyes koji je nakon faula postigao oba slobodna bacanja, što je, ispostaviće se, bila jedna od presudnih akcija domaćeg sastava. U preostalom vremenu je Unicaja uspjela da dođe do minus dva, prvenstveno zahvaljujući Nemanji Nedoviću koji je pogodio dva bacanja te jednu trojku, ali više od toga se nije moglo.

Utakmica je imala brz ritam, sa mnoštvom asistencija, obje ekipe su odlično pogađale za tri poena, posebno tokom prvog poluvremena. Obje ekipe su se odvajale na pristojne prednosti, ali bi se uvijek protivnička ekipa u samo nekoliko minuta vraćala u egal, pa je tako Real zahvaljujući poenima Carrolla u prvoj četvrtini otišao na sedam poena razlike, da bi se Unicaja vratila u utakmicu nakon samo nekoliko minuta, prvenstveno šutem sa distance. Unicaja je tokom druge četvrtine imala najveću prednost od devet poena razlike, ali je Real do kraja poluvremena zaigrao agresivniju odbranu i spustio razliku do poluvremena na minus tri, bilo je 43:46. U drugom poluvremenu ekipe su igrale koš za košem, sve do četiri minute prije kraja utakimice, nakon čega se Unicaja nije uspjela vratiti.

Unicaja nikako da pobijedi Real na gostjućem parketu, ovo je bio deset uzastopni poraz Unicaje u Madridu.

Najistaknutiji igrač u pobjedničkom timu bio je Jaycee Carroll sa 19 postignutih poena, Sergio Rodrigues je dodao 17 poena i 8 asistencija. Dvocifreni su još bili Guillermo Hernangomez sa 15 poena i Fernando Reyes sa 10 poena.

U gostujućem sastavu najistaknutiji su bili Fran Vazquez i Jamar Smith sa po deset postignutih poena, koji su i bili jedini dvocifreni u sastavu Unicaje.

Naš reprezentativac Nemanja Nedović  je za nešto više od osam minuta na parketu postigao osam poena, uz šut za tri dva od tri i dva pogođena slobodna bacanja.

Amerikanac sa srpskim pasošem Demarcus Nelson za nešto više od 21 minut koliko je proveo na parketu postigao je pet poena i tri skoka.