Real Madrid pobijedio Unicaju u Malagi

Košarkaši Real Madrida savladali su na gostujućem parketu Unicaju iz Malage rezultatom 62:88 (18:19, 16:24,21:17, 7:26) u okviru derbija 31. kola Endesa lige.

Odlična utakmica čije pitanje pobjednika je riješeno početkom posljednje četvrtine, kada je Real sa dvije trojke Fernandesa došao do 12 poena prednosti (56:68), i tako prelomio utakmcu svoju korist, a Carroll je samo potvrdio pobjedu sa svojih vezanih sedam poena na polovini četvrte četvrtine (60:79).

Izvrsnom igrom u posljednjoj četvrtini Real je ostvario možda i previsoku pobjedu (62:88), s obzirom da je na kraju trećeg perioda Real imao samo pet poena prednosti.

Početak utakmice igrao se poen za poenom. Krajem prve četvrtine Malaga je uspjela da se odvoji na pet poena razlike (18:13), ali Real do kraja četvrtine se vraća i poenima Thompkinsa  preuzima vodstvo 18:19. Kuriozitet je da Unicaja tokom prve perioda igre nijednom nije poentirala za dva poena. Poene su postigli iz četiri trojke i šest slobodnih bacanja.

Real je sredinom druge četvrtine trojkom Carrola otišao na pet razlike (27:32). Nakon što Unicaja nije uspjela postići pogodak, na drugoj strani opet trojka, ovaj put Llull za 27:35, nakon čega trener domaćih traži time-out. Nakon time-outa, domaći su odlično reagovali i smanjili prednost preko Suareza , Diaza i Thomasa na 34:38. Na drugoj strani vruću ruku imao je Carrol koji je postigao još jednu trojku za 34:41. Do kraja četvrtine Real je poenima Thompkinsa povećao prednost na 34:43. Real je kažnjavao izgubljene lopte Unicaje, iz svake izgubljene lopte gosti su uspjeli postći poene.

Unicaja bolje otvara treću četvrtinu serijom 9:0 preko Nedovića (trojka i dvojka), Diaza i Vasqueza za 43:43. Pablo Laso, trener gostiju morao je tražiti minutu odmora. Ni nakon time-outa Real nije uspio postići poene, a na drugoj strani Thomas i Vasquez postižu za dva poena i okreću rezultat u svoju korist (47:43). Rodriguez je prodorom prekinuo seriju Unicaje (13:0) za prve poene Reala nakon više od četiri minute (47:45).  Real ponovo preokreće rezultat serijom 9:0 poenima Ayona, Thompkinsa te prodorom Rodriguzea i trojkom Llulla za 47:54. Treneru domaćih Joanu Plazi nije ništa drugo preostalo nego da traži minutu odmora. Domaći prekidaju seriju Reala poenima Cooleya 49:54. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 55:60.

Posljednju četvrtinu Real otvara trojkama Fernandesa za 56:68. Sredinom ovog perioda igre Real je serijom Carrolla, koji je vezao sedam poena,  došao do prednosti  60:79 čime je definitvno riješio pitanje pobjednika u ovoj utakmici. Do kraja utakmice Unicaja nije uspjela da se vrati, te Real još više povećava prednost za konačnih 62:88.

U pobjednilkoj ekipi najefikasniji je bio Jaycee Carroll sa 18 poena. Rudy Fernandez je postigao 15 (šut za tri 5 od 9) Sergio Llull i Sergio Rodrigues su dodali po 10 poena.

U domaćem sastavu Mindaugas Kuzminkas je postigao 18 poena (14 od toga u prvom poluvremenu). Jedini još dvocifreni igrač Unicaje bio je srpski reprezentativac Nemanja Nedović sa 15 postignutih poena (šut za 2: 2 od 6, šut za tri: 2 od 5, sl. bacanja: 5 od 6).