Real Madrid lako savladao Andorru

Košarkaši Real Madrida na domaćem terenu savladali su ekipu MoraBanc Andorra rezultatom 107:78 (27:25, 27:20, 29:19, 24:14) u 23. kolu Endesa lige.

Ritam utakmice je bio veoma brz, sa dosta šuteva za tri poena. Real je upravo u ovom segmentu igre napravio ključnu razliku jer je postigao 16 trojki.

Gosti su se odlično držali u prvoj četvrtini, gdje su na početku vodili i sa šest poena razlike, ali je onda Real “upalio” mašinu i do kraja četvrtine preuzeo vodstvo 27:25. U drugoj četvrtini Real odličnim šutem za tri poena je uspio da se odvoji na dvocifrenu prednost, ali se gosti još uvijek nisu predavali pa su razliku spustili na devet poena, bilo je 54:45.

U drugom poluvremenu gledamo dominaciju domaćih košarkaša, prvenstveno zbog većeg broja raspoloženih igrača. Prednost Reala je rasla iz minuta u minut, pa je nakon 30 minuta bilo 83:64. Posljednja četvrtina je bila samo puko odrađivanje posla za košarkaše Reala, koji ni tada nisu skidali nogu sa gasa, te su povećavali prednost do posljednje sekunde za konačnih 107:68.

Najraspoloženiji za igru u pobjedničkoj ekipi bio je Trey Thompkins sa postignutih 15 poena. Dvocifreni su bili i Guiellerma Hernangomez sa 14 poena i 8 skokova. Carrol i Fernandez postigli su po 12 poena. Taylor, Dončić i Nocioni su dodali po 11 poena.

U sastavu Andorre najbolji je bio Vojdan Stojanovski sa 15 poena. Daniel Clark je dodao 14, a Stephen Holt 13 poena. Shawn Jones je postigao 12 poena.

Srpski internacionalac Luka Bogdanović imao je solidnu partiju protiv kraljevskog kluba, za 25 minuta na terenu postigao je sedam poena, ali je imao loš procenat šuta za tri poena (1 od 6).

Real nakon 23. kola Endesa lige ima omjer 19/4 i trenutno dijeli treću poziciju sa Laboral Kutxom. S druge strane, Andorra je ostala na 10 pobjeda nakon 23. kola i trenutno se nalazi na desetom mjestu.