Rapsodija u Vizink Centru! Serhio Ljulj srušio Barsu!

Pravu košarkašku predstavu u Vizink Centru pružili su nam večiti rivali iz Kastilje i Katalonije, odnosno, Real Madrid i Barselona. Nakon 40 minuta vatrene košarke, velikog broja faulova, preokreta, ali i promašenih šuteva, trijumfovao je domaći tim, rezultatom 76:75(23:23, 24:13, 15:21, 14:18).

sportelement.si

Barsa je bila bolje raspoložena od domaćina i uspela da se odvoji na 15:7 veoma brzo. Bred Oleson je bio fantastičan, dok je Perperoglu sasvim kontra odigrao ovaj deo meča. Njegov “mečap” Jonas Mačiulis je jedini koliko-toliko držao Madridjane u igri sa devet uvodnih poena. Barselonu je u prednosti najviše držao broj uhvaćenih lopti pod obručima, a pogotovo činjenica da su “prisvojili” svaku ničiju loptu i uspeli da poentiraju iz tih dodatnih poseda. Sudije su nekako izbile u prvi plan nakon što su i jednoj i drugoj ekipi dodelili nešto veći broj slobodnih bacanja.
Drugu četvrtinu je takodje Barsa bolje otvorila i načela Real serijom 5:0, a tradicija velikog broja načinjenih faulova se itekako nastavila, pa smo za prvih 20 minuta videli čak 26 slobodnih bacanja. Gostima je opala koncentracija, pogotovo u napadu, što je rezultiralo nekoliko teških šuteva u poslednjim sekundama napada, a Real znalački iskoristio i po prvi put na susretu došao u vodjstvo. Iskusno je kraljevski klub koristio ovaj loš period Barselone i na poluvreme otišao vodjstvom 47:36.
Barselona je vodila gotovo 15 minuta u prvom poluvremenu, ali su za tri poena šutnuli 2/16 što je Laso iskoristio i na semaforu je pisalo ko se bolje snašao. . Izuzetno spor tempo u trećoj deonici, a isto tako i mali broj poena, što je Barsi itekako značilo i uspeli su rezultatski da se vrate u meč iako je Rajs srljao iz napada u napad. Ante Tomić i Stratos Perperoglu su svojim potezima držali Barsu u igri i iako su izgledali bezidejno, nekako su uspevali da svoje napade završe poenima pa smo u poslednjih 10 minuta ušli sa prednošću Reala od svega pet poena.
Perperoglu, Klaver i Tomić su držali Barselonu u igri tokom čitavog susreta, ali je Real uvek imao makar jednog raspoloženog igrača i konstantno održavao prednost. Nakon promašaja zicera Luke Dončiča, Feliper Rejes hvata ofanzivni skok, izvlači faul i postaje najbolji skakač (4293) u istoriji španskog prvenstva. Iako je Real imao čak plus 11 na poluvremenu, Barsa se vraća preko Tomića, koji je pogodio dva ključna šuta u poslednjih 30 sekundi. Medjutim, kako to obično biva, lopta ide Ljulju u ruke, koji pogadja u padu šut za dva, koji donosi pobedu Real Madridu, iako je Barsa imala 0.5 sekundi da odnese trijumf. Serhio Ljulj je definitivno igrač utakmice, ubacio je 16 poena i asistirao 7 puta. Kerol je dodao 14, a Rendolf 9 poena. Na drugoj strani, Stratos Perperoglu 16, Ante Tomić 14 uz 8 skokova. Real nastavlja trku sa Valensijom i Tenerifeom za prvu poziciju i imaćemo izuzetno neizvesnu završnicu šampionata.