Paunić zaustavio posrtanje Fuenlabrade

Košarkaši Fuenlabrade prekinuli su niz loših rezultata u Liga Endesa pobedom nad Andorom rezultatom 85-73.

Najzaslužniji za trijumf domaćih bio je srpski internacionalac Ivan Paunić sa 22 poena, a pratio ga je Amerikanac Dejvid Ver sa 18.

Liga Endesa logo kosmagazin.com

Liga Endesa logo
kosmagazin.com

Utakmica je imala neobičan tok, pošto su timovi igrali u serijama. Najpre je Fuenlabrada obezbedila prednost od 28-17 nakon uvodnih deset minuta, da bi Andora snažno odgovorila u drugom periodu sa 27-13. Prelomna je bila 3. četvrtina kada je Fuenlabrada ponovo došla do dobre odbrane i rešila period u svoju korist sa 21-9. Do kraja Andora nije imala snage za povratak.

U gostujućem sastavu najefikasniji su bili Burjanadze sa 13 i Šermadini sa 11 poena, dok je Jelinek dodao 10.