Odlična košarka na Kanarskim ostrvima

Gran Kanarija- Fuenlabrada 88-77

Odlična utakmica odigrana je u Gran Kanarija Areni na Kanarskim ostrvima, a završena je pobedom domaćina 88-77. Fuenlabrada, iako daleko slabiji rival, držala se sve do poslednje deonice koju je izgubila sa 23-14.
U prvoj deonici viđena je izuzetna napadačka igra na obe strane, a Fuenlabrada ju je dobila sa 25-27.

eurocupbasketball.com

I u drugoj četvrtini viđena je dobra košarka i igra koš za koš. Na poluvreme se otišlo sa +2 za Fuenlabradu. Ekipa Aita Garsije Renesesa preokrenula je rezultat u trećoj četvrtini koju je dobila sa 21-17 , a konačan udarac zadala već početkom četvrte.

Najbolji u ekipi sa Kanarskih ostrva bili su Tomas Belas sa 18 poena, Kjurik sa 16, kao i Levon Kendal sa 15 poena. U ekipi Fuenlabrade su već po navici sjajni bili Endi Penko sa 22 poena, Beron sa 10 i Bart sa 12 poena. Dobri su bili i centri Dželil Akindele sa 14 poena, kao i mladi Musa Dianje sa 10 poena.

Dianje je jedan od centara koji su se našli na listi najboljih 15 centara portala Double-Double rođenih 1994. godine.