Hezonja nije mogao sam…

Košarkaši Real Madrida pobedili su Barselonu u prvoj utakmici finala Lige Endesa rezultatom 78 – 72!

Real je prednost imao od prve četvrtine koju je rešio u svoju korist sa + 7 ( 27 – 20 ). U drugoj deonici su oba španska velikana igrala egal, ali je utisak bio da je Real kontrolisao dešavanja na parketu. Na poluvremenu bilo je 47 – 40 u korist Madriđana.

defensacentral.com

U trećoj četvrtini viđena je slaba košarka sa puno promašaja. Za skoro 8 minuta igre u tom periodu rezultat je bio 7 – 5 za domaćina. Igra se rasplamsala u poslednjoj deonici nakon odvajanja reala na + 11 ( 66 – 55 ). U tim momentima na parketu je “poludeo” hrvatski prospekt Mario Hezonja koji je zatrpao koš Reala sa 3 trojke i jednom dvojkom i vratio Barsu na pristojan minus ( 70 – 66 ). Plajs je iskoristio odbojku i približio Barselonu na – 2, ali su se od tada ređala loša rešenja u napadu Blaugrane te je poraz bio neminovan.

Prelaznu ocenu u Barseloni zaslužuje samo Mario Hezonja koji je meč okončao sa 18 poena ( 5/6 za 3 ), a najviše su podbacili Oleson i Ante Tomić.

U realu predvodnik je bio najskuplji igrač Evrope Rudi Fernandez sa 17 poena.