Estudijantes i Gran Kanarija iznenadili favorite, Tenerife preuzeo čelo tabele!

U veoma zanimljivom kolu, gde su gosti uglavnom izlazili kao pobednici, šokantne pobede su pre svega ostvarile ekipe Estudijantesa i Gran Kanarije, koje su savladale Barselonu, odnosno madridski Real.

Mursija je lako izašla na kraj sa Betisom savladavši ih rezultatom 92:80(17:17, 28:14, 31:20, 16:29), a Nemanja Radović je odigrao meč sezone u kom je postigao 22 poena, a od toga devet u prvoj četvrtini. Na drugoj strani, Tajlor Loket je bio veoma dobar i zabeležio 20 poena. U pobedničkom taboru, pored Radovića, vredni pomena su bili Fakundo Kampaco i Martinas Pocijus sa po 11 poena, dok je Bili Baron ubacio 15, a sve to je pozdravilo nešto više od 5000 gledalaca.
U drugom današnjem susretu, imali smo najneizvesniji duel. Studenti iz Madrida, popularni Estudijantes, savladali su ekipu Barselone na domaćem parketu i to posle produžetaka, a rezultat je glasio 83:81(18:19, 15:16, 23:27, 21:16, 9:7). Francuski kombo bek, Edvin Džekson, završio je susret sa 32 poena i totalno potukao ekipu Barselone. Dovoljno govori podatak da je Ante Tomić bio jedini košarkaš Barselone koji je postigao koš u produžetku. Prvo poluvreme se igralo u serijama, a završilo se prednošću Barse od samo jednog poseda. Kada se činilo da je meč prelomljen, preko Koponena i Perperoglua, Edvin Džekson i ekipa imali su spreman odgovor i najavili nam dramu. Estudijantes je uspeo da umrtvi ritam utakmice i na taj način prelomi susret u svoju korist. Barselona zauzima poziciju broj pet na tabeli, dok se današnji pobednik, ekipa Estudijantesa, nalazi na desetom mestu.

bebasket.fr

Iberostar Tenerife nakon ovog kola izbija na čelo španske ACB lige. U predgradju Madrida, Fuenlabrada je dočekala Tenerife i “pomogla” im da zauzmu prvo mesto na tabeli. Ono što je takodje interesantno, Fuenlabrada je prvi tim u istoriji španske košarke koji je postigao svega tri poena u četvrtini.  Drugu četvrtinu Tenerife je dobio rezultatom 3:29! Svi izabranici Ćusa Vidorete (osim Henlija) upisali su se u strelce, a Tenerife je savladao Fuenlabradu rezultatom 61:85(13:15, 3:29, 29:21, 16:20). Blagota Sekulić i Ivan Paunić postigli su pet, odnosno četiri poena za poraženi sastav.
U još jednom šokantnom izdanju, Gran Kanarija je na gostujućem parketu savladala aktuelnog šampiona i prvoplasiranu ekipu Evrolige, Real Madrid rezultatom 93:81 (23:9, 21:24, 20:25, 29:23). Kajl Kjurik i Albert Oliver su bili apsolutni heroji, ubacili su po 19 poena i srušili kralja. Serhio Ljulj je odigrao još jednu fantastičnu partiju, ubacivši 29 poena, ali to nije bilo dovoljno da 9500 navijača zadovoljno ode kući.
Saski Baskonija je u gostima uspela da savlada Saragosu rezultatom 99:88, a Bilbao je takodje na gostujućem parketu savladao Manresu, 86:79. Šejn Larkin je sa 30 poena i indeksom korisnosti 36 bio najbolji igrač na parketu, a u drugoj utakmici, Bamfort i veteran Mumbru su sa 21, odnosno 20 poena nosili svoj sastav. Šejn Larkin je proglašen za najkorisnijeg igrača 22. kola Lige Endesa, a do kraja nas očekuje još mnogo zanimljivosti.