Bilbao izjednačio, Barsa prošla, Nedović povredio zglob

Bilbao Basket je u gostima savladao Valensiju 80:76 i tako izjednačio rezultat u četvrtfinalnoj seriji na 1:1.

null

deportada.es

Bilbao je meč dobio posle preokreta nakon što su u prvom poluvremenu gubili dvocifrenom razlikom. Treću četvrtinu su dobili sa 11 poena razlike a u četvroj deonici su nastavili u istom ritmu. Konačno su prelomili tek u poslednja 2 minuta kada su poveli sa 7 razlike. Meč je obeležila i povreda reprezentativca Srbije Nemanje Nedovića. Nedović je nakon samo minut igre proveden na terenu krenuo na zakucavanje kada je nezgodno nagazio na nogu Danila Anđušića i iskrenuo zglob. Nije se vraćao u igru, više o veličini povrede znaće se narednih dana.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Aleks Mumbru sa 17 poena i 5 skokova. Kuino Kolom je ubacio 14 uz 11 asistencija i 6 skokova ali i šutom iz igre od 16%. Marko Todorović je ubacio 11 poena uz 7 skokova, Dejan Todorović nije postizao poene ali je uhvatio 3 skoka, dok je Anđušić postigao jednu trojku.

Vladimir Lučić sa 17 i Bojan Dubljević sa 15 poena predvodili su Valensiju. Rafa Martinez je ubacio 13 poena, a Krešimir Lončar 7.

Barselona je u drugom meču četvrtfinalne serije ponovo savladala Huventud, ovaj put rezultatom 80:74, i plasirala se u polufinale.

null

sport.es

Barsa je teže nego očekivano stigla do pobede u ovom meču. Huventud je pružao odličan otpor tri četvrtine i nije puštao Barselonu da se odlepi na više od 7 poena. Tek u poslednjoj deonici trojkama Abrinesa u Uertasa Barsa je otišla na dvocifrenu prednost ali je Huventud i na to ima odgovor. Suton i Kirksaj su smanjili na samo 5 poena razlike u poslednjem minutu ali vremena za preokret nije bilo. Barselona u polufinalu čeka boljeg iz duela Laboral Kuća – Unikaha.

Huan Karlos Navaro je predvodio Blaugranu do pobede sa 13 poena. Marselinjo Uertas je dodao 12 a Satoranski 10 uz 5 asistencija i 4 skoka.

U ekipi Huventuda Goran Suton je ostvario dabl dabl učinak sa 13 poena i 10 skokova. Dobri su bili i Tarik Kirksaj sa 12 i Albert Mirales sa 11 poena.