Baskijski derbi dao odgovor

Bilbao je poražen od Baskonije sa 64:75. Ovim porazom domaćini su izgubili sve šanse da se plasiraju u plej-of Lige Endesa. Kolo pre kraja regularnog dela šampionata, plej-of su izborili Real Madrid, Valensija, Barselona, Baskonija, Unikaha, Tenerife, Gran Kanarija i Morabank Andora.

Posle mini-serije Baskonije i istovetnog odgovora Bilbaa sredinom poslednje četvrtine, utakmica je kulminirala pred samu završnicu. Promašaji Mumbrua sa slobodnih bacanja i izgubljena lopta Todorovića u odsudnom momentu omogućili su Baskoniji da se odvoji na sigurnu razliku. Tačku na i je stavio Hanga trojkom koja je odvela goste na +10.

U prvoj četvrtini igralo se koš za koš, a Baskonija je stekla minimalnu prednost od 20:21. Druga četvrtina je bila vrlo neifikasna, Baskonija je i iz nje izašla kao pobednik i na odmor otišla sa prednošću od 28:33. Čvrsta igra u odbrani i rovovska borba u reketu obeležila je treću četvrtinu. Bilbao je uspeo da smanji zaostatak na 49:52.

Najbolji u pobedničkom sastavu bili su Boboa sa 18 poena,  Hanga i Šengelija sa po 12 poena, dok je Voigtman bio najbolji skakač tima sa 10 uhvaćenih lopti. U Bilbau su se istakli Buva sa 15 poena i 8 skokova, Mumbru sa 11 poena, Todorović i Berg sa po 9 poena. Najbolji u skoku su bili Ervel sa 11 i Erik sa 8 uhvaćenih lopti.