Barselona ponižena u La Fonteti

Valensija je rezultatom 83:61 slavila protiv Barselone i tako povela sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji Lige Endesa.

Barselona je u ovaj meč ušla oslabljena neigranjem Huana Karlosa Navara i Džastina Doelmana, a egal su držali samo u prvoj četvrtini koja je okončana rezultatom 15:15. Valensija je serijom 7:0 otvorila drugu deonicu koju je obeležila nepovezana igra gostiju u napadu, kao i loša odbrana izabranika Jorgosa Barcokasa. Šuteri trenera Martineza su konstantno ostajali sami i tako kažnjavali Barselonu šutevima van linije 6,75m. Na poluvremenu je bilo 41:26. Gosti zaostatak sa poluvremena niti u jednom trenutku nisu spustili, a Valensija je krajem utakmice imala i maksimalnih +29(83:54). Na kraju, konačan rezultat je bio 83:61.

Bojan Dubljević je sa 16 poena predvodio svoj tim do pobede, a pratili su ga Pjer Oriola i Rafa Martinez sa po 11 poena. Jedini vredan pomena u poraženom sastavu bio je Tajris Rajs. Plejmejker Barselone je utakmicu završio sa 14 poena.

Četvrtfinale Endesa lige se igra na dve dobijene utakmice, a drugi susret će se u četvrtak odigrati u Blaugrani gde bi vrlo lako mogla biti okončana, možda i najgora sezona Barselone u ovome veku.