Barselona je gazda u Španiji

Košarkaši Barselone pobedili su Real Madrid na gostovanju u večitom derbiju španske ACB lige rezultatom 91-84.

Najzaslužniji za gotovo rutinski trijumf Barselone bili su Doelman sa 17 poena, Satoranski koji je dodao 16, i Ribas sa 15 poena, dok je u Realu bolji od ostalih bio Rodrigez sa 14 poena, dok je mitraljeta Kerol dodao 13 (najviši indeks u ekipi: 16).

fcbarcelona.com

Barselona je do ključne prednosti došla u 3. deonici kada je odbrana odradila veliki deo posla dopustivši samo 14 poena, dok je sa druge strane napad bio efikasan i ostvario +10 u tih 10 minuta.

Pad u igri Blaugrane,pre svega defanzivno, dogodio se u poslednjih 10 minuta, kada je Real Madrid uspeo da sačuva obraz i za 9 poena umanji razliku, ali ne i da dovode zasluženu pobedu Barselone u pitanje.