Barsa razbila Unikahu!

U prvom polufinalnom meču španskog šampionata, Barselona je deklasirala Unikahu rezultatom 91:60.

Barsu je do trijumfa vodio Satoranski sa 14 poena. Tomić je zabeležio 13, a po 12 poena ubacili su Uertas, Tomas i Oleson.

U timu Unikahe dvocifren je bio samo Vaskez sa 10 poena, dok je srpski reprezentativac Stefan Marković ubacio 6.

acb.com

acb.com

Unikaha je bila potupno nemoćna protiv Barse, koja je diktirala tempo od prvog do poslednjeg minuta.

Barsa je već u prvoj deonici predvođena Satoranskim i Tomićem došla do osetnije prednosti, a svom protivniku nije dozvoljavala lake poene. U poslednjim trenucima meča, Navaro pogotkom za tri poena donosi dvocifrenu prednost, na koju se nadovezao Doelman i ovaj period igre završen je rezultatom 23:11.

Sredinom druge četvrtine, Unikaha je uspela da dođe do -7, ali samo nakratko, pošto je Uertas bio precizan za tri poena. Tada se Barsa potpuno odlepila i do kraja poluvremena sve više povećavala svoju prednost i nakon prvih 20 minuta, rezultat je 49:29.

Dominacija Barselone se nastavila i u drugom poluvremenu, a u jednom trenutku su imali i 36 poena prednosti. Do kraja meča, ekipa Havijera Paskvala samo je puko odrađivala posao i na kraju zasluženo povela sa 1:0.