ACB: Iberostar dominantno do pobede

Košarkaši Iberostar Tenerifa iznenadili su domaćina Bilbao i savladali „Ljude u crnom“ sa velikih 101 – 83.

Već na kraju prvog poluvremena bilo je jasno da su Tenerife došle u Baskiju po pobedu. Igrači sa Kanarskih ostrva su dominirali kako igrom tako i rezultatom i na pauzi su imali prednost od 12 poena.

U drugom poluvremenu, Bilbao je probao da se vrati u igru u trećoj deonici ali nije uspeo značajnije da priđe. Na kraju 3. četvrtine bilo je 74 – 65 za gostujući sastav.
U poslednjoj deonici Tenerife je ponovo odigrao furiozno u napadu i upisao stotku, dok Bilbao nije bio u utakmici, već se predao.

Najbolji igrač meča bio je Nikolas Ričoti sa čak 25 poena i 6 asistencija, uz šut za 3 poena 7/9. U ekipi Bilbaa dobar je bio Marko Todorović sa 19 poena i 12 skokova.