Zvezdin kvalitet i utakmica sezone Jankovića dovoljni za pobedu u Baru

Aktuelni šampion ABA lige se izjednačio sa Budućnosti na vrhu tabele posle 12 odigranih kola u regionalnom takmičenju.

Mornar je bolje započeo utakmicu i zahvaljujući poenima Borisa Bakića, Strahinje Mićovića i Uroša Lukovića stigao do početne prednosti(17:12), posle čega je Dušan Alimpijević zatražio minutu odmora. Ni to goste iz Beograda nije “razbudilo“, pa su domaći nastavili sa serijom koševa za maksimalnih +13(25:12). Ulaskom Stefana Jankovića, uz konstantno odlične Tejlora Ročestija i Džejmsa Feldina, uz nešto požrtvovaniju odbranu, Crvena zvezda je uspela da preokrene rezultat u svoju korist i da na poluvreme ode sa tri poena prednosti(44:47).

Na početku trećeg perioda, Dejan Davidovac i Džejms Feldin su pogodili nekoliko važnih šuteva, a nakon samo nekoliko minuta igre u nastavku, sastav Dušana Alimpijevića je došao do dvocifrene prednosti. Ipak, Mornar se nije predao, vicešampion Crne Gore je u poslednjoj deonici prišao na “samo” pet poena zaostatka(70:75), ali tada je Milko Bjelica pogodio nakon ofanzivnog skoka i tako stavio tačku na ovaj susret. Konačan rezultat je bio

Najbolju partiju u dresu Zvezde je odigrao Stefan Janković. Bivši student Mizurija i Havaja je upisao 18 poena, uz odličan šut iz igre(6/8). Debitovao je i Dilan Enis, koji je upisao jedan poen u poslednjim trenucima utakmice.

Ovom pobedom, Zvezda se izjednačila na tabeli sa ekipom Budućnosti. Oba kluba imaju deset pobeda i dva poraza, dok je Mornaru ovo bio sedmi poraz u ABA ligi. U narednom kolu, “Crveno-beli” će gostovati u Sremskoj Mitrovici kod Mege Bemaks, dok će Mornar gostovati Partizanu u Beogradu.

MORNAR – CRVENA ZVEZDA 73:82 (29:19, 15:28, 12:19, 17:16)

Mornar: Ćalić 0, Mićović 8, Nidam 15, Mijović 1, Pavić 2, Vujošević 1, Mugoša 8, Rejli-Ros 14, Vranješ 0, Bakić 7, Luković 18

Zvezda: Dangubić 5, Davidovac 10, Lazić 4, Antić 0, Dobrić 0, Feldin 18, Janković 18, Ročesti 13, Lesor 3, Enis 1, Jovanović 2, Bjelica 8