Zvezda ukrotila Zmajeve!

U prvom današnjem susretu, u hali “Aleksandar Nikolić” Crvena Zvezda dočekala je ekipu Olimpije iz Ljubljane. Od samog starta meča je domaći tim bio i kvalitetniji i nije se postavljalo pitanje pobednika, pa je Zvezda čitavo drugo poluvreme samo odradjivala posao.

aba-liga.com

Crvena Zvezda furiozno otvara prvu cetvrtinu, mnogo lakih poena je doslo iz tranzicije, a na polovini deonice prednost je bila dvocifrena. Olimpija je izgubila cak pet lopti u prvoj cetvrtini, a Brendan Dzeferson je bio najaktivniji u njihovim redovima i uspeo malo da trgne svoje saigrace. Od kako su stali u zonsku 2-3 odbranu, kosarkasi Olimpije smanjili su Zvezdinu prednost i napravili im malo problema u ofanzivi. Medjutim, izabranici Dejana Radonjica su poceli da kaznjavaju Olimpijine neiskoriscene posede , te povisili razliku na 20. Tu su prednost zadrzali i na poluvremenu, pa smo na odmor otisli sa 52:34 u korist Crvene Zvezde, a pogodili su sedam trojki uz samo 4 izgubljene, dok je Olimpija izgubila cak 13 lopti, ali je sut za tri poena bio 5/9 sto je bila jedina pozitivna stavka.
Što se tiče drugog poluvremena, domaćin je startovao jakom odbranom, što je prouzrokovalo još izgubljenih lopti za goste iz Ljubljane, što je Zvezda zanal da iskoristi, a da stvar bude još čudnija, bilo je jako malo napravljanih faulova na ovom susretu. Veoma brzo su se crveno beli popeli na 27 razlike i svaka sumnja o pobedniku je nedvosmisleno otklonjena. Mladi Boriša Simanić, kao Petar Rakićević dobili su nešto više minuta u rotaciji, nakon odsustva Stefana Jovića, Marka Gudurića i Nemanje Dangubića. Malo je Zvezda usporila u poslednjoj deonici, pa su za četiri minuta postigli svega 4 poena, ali na terenu nije delovalo tako. Sve u svemu, više nego ubedljiva Zvezdina pobeda, rezultatom 88:67 (36:22, 16:12, 25:15, 11:18), a najefikasniji je bio Petar Rakićević sa 14 poena, pratili su ga Volters sa 12, odnosno Bjelica i Simanić sa po 11 poena. Na drugoj strani, Nikola Janković 16 poena, Stevan Milošević 14, a 12 je postigao Brendon Džeferson.