Zvezda u Laktašima overila prvo mesto

Košarkaši Crvene zvezde su pobedom protiv Igokee u Laktašima 76:82 overili prvo mesto kolo pred kraj regularnog dela.

Posle početne prednosti od 4:0 za Igokeu, usledila je serija Zvezde 10:0 (4:10). Vratio se domaćin u meč, a onda je usledila nova serija “Crveno-belih” (11:17). Nastavljeno je da se igra u serijama, a tim iz Republike Srpske je stigao do novog preokreta(18:17). U tom ritmu je i završena prva črtvrtina (24:22).

Viđen je ujednačen početak drugog perioda sve dok Igokea 6 minuta do kraja prvog poluvremena nije otišla na plus 7(36-29). Svojim greškama domaćin je dozvolio gostima iz Beograda da se potpuno vrate u meč(36:36). Zahvaljujući čestim greškama Crvene zvezde, kada su često dozvoljavali domaćoj ekipi 2+1, Igokea je otišla sa prednosti na veliki odmor(45-42).

Za samo 2 minuta i 30 sekundi treće četvrtine gosti su izašli iz bonusa, većinom nepotrebnim faulovima. Prvih 5 minuta drugog poluvremena bili su poprilično nezanimljivi za gledanje, poentiralo se isključivo sa linije penala, a Zvezda je prišla na minimalan zaostatak(51:50). Nije uspela Crvena zvezda da potpuno preokrene rezultat, usledila je serija tima iz Laktaša pa je na minut do kraja treće četvrtine domaćin imao plus 8(65:57). Smanjili su “Crveno-beli” zaostatak na 5 poena pred poslednjih 10 minuta(65-60).

Pero Antić i Tejlor Ročesti su trojkama otvoriili poslednju četvrtinu i doneli izjednačenje svom timu(66:66). Dejan Davidovac je sjajnim prodorom doneo prvu prednost svom timu posle prve četvrtine(66:68). Usledio je period igre u kome je Zvezda konstantno vodila izmedju 2 i 3  poena sve dok Pero Antić sa linije slobodnih bacanja nije doneo plus 5 svojoj ekipi(71:76). U sledećem napadu sa ogromne udaljenosti trojku je pogodio Tejlor Ročesti(71:79), a potom je Radivojević sa 5 vezanih poena minut do kraja potpuno vratio rezultatsku neizvesnost u ovaj meč(76:79). Sjajan napad Zvezde Feldin je krunisao trojkom i stavio tačku na ovaj meč(76:82).

IGOKEA – CRVENA ZVEZDA: 76:82 (24:22, 21:20, 20:18, 11:22)

Igokea: Ponjavić 10, Artis 11, Gajić 3, Glogovac 4, Nikolić 0, Milošević 2, Jevtović 17, Radivojević 12, Ljubičić 6, Rikić 11

Crvena zvezda: Dangubić 0, Davidovac 8, Lazić 3, Antić 11, Dobrić 0, Feldin 8, Janković 5, Ročesti 23, Omić 2, Lesor 8, Enis 6, Bjelica 8