Zvezda sigurna protiv Mornara

Renovirani tim Crvene zvezde je ostvario trijumf na startu sezone protiv Mornara. Novi igrači, novi trener, ali ambicije su ostale iste.

Iako se na početku susreta video određeni grč u napadu aktuelnog šampiona ABA lige, Zvezda je bila sve bolja kako je utakmica odmicala i tako stavila do znanja svima da je sa pravom prvi favorit za odbranu naslova u ovom takmičenju. Matijas Lesor je već u prvoj četvrtini pokazao da će biti veliko pojačanje u reketu “Crveno-belih”, dok je Milko Bjelica potvrdio vrlo dobru formu iz pripremnog perioda. Goste je u prvoj četvrtini rezultatski održavao njihov centar Karviar Šepard, a rezultat je nakon deset minuta košarke bio 19:12. Napadački arsenal domaćih je došao do izražaja u drugoj deonici, a da Nemanja Vranješ i već pomenuti Šepard nisu bili šuterski raspoloženi u tom intervalu, razlika bi sigurno bila i veća od 17 poena prednosti za Zvezdu na poluvremenu(47:30).

U trećoj četvrtini je kreator poena za Zvezdu uglavnom bio Tejlor Ročesti koji se u dosta boljem svetlu predstavio domaćoj publici nego Džejms Feldin koji je svoje prve poene upisao tek u poslednjem periodu igre. Izabranici Dušana Alimpijevića su imali maksimalnih +22(66:44) sredinom treće deonice nakon pogođenih slobodnih bacanja Marka Kešelja. Do kraja, domaći su održavali visoku prednost, a konačan rezultat je bio 88:77.

Crvena zvezda je pokazala kvalitet, pre svega u odbrani i stavila do znanja svima da je prvi favorit za naslov u ABA ligi i pored velikih promena u timu. Sigurno je da će biti uspona i padova kako sezona bude odmicala, ali za Zvezdu je uostalom najbitnije u ovoj tranzicionoj godini da budu u pravoj formi u drugom delu sezone kada se budu delili trofeji, a među njima i onaj najvažniji u ABA ligi koji bi trebao garantovati mesto u Evroligi i naredne sezone. Sa druge strane, Mornar će bodove tražiti uglavnom na svom parketu, a prvu šansu za to će imati u sredu kada će ugostiti Partizan u Baru. Zvezda u drugom kolu dočekuje Mega Bemaks u svojoj dvorani, a meč je na rasporedu takođe u sredu.

CRVENA ZVEZDA – MORNAR 88:77 (19:12, 28:18, 23:20, 18:27)

Crvena zvezda: Kešelj 4, Radičević 7, Dangubić 7, Davidovac 0, Lazarević 2, Antić 0, Feldin 4, Janković 2, Ročesti 17, Lesor 22, Jovanović 8, Bjelica 15

Mornar: Hadžibegović 0, Ćalić 0, Mićović 10, Nidam 17, Mijović 0, Pavić 3, Šepard 12, Mugoša 0, Rejli-Ros 21, Vranješ 9, Bakić 3, Luković 2