Zvezda sigurna na startu sezone

Crvena Zvezda počela je novu sezonu na domaćem parketu protiv ekipe MZT. Na tribinama je bilo oko 4000 ljudi, s obzirom da je sezona tek počela i da je Crvena Zvezda predstavila ekipu(doduše nekompletiranu) za narednu sezonu, nekako se očekivala veća poseta. Start sezone je bio izuzetno dobar, slavila je ekipa Crvene Zvezde, prilično ubedljivo, rezultatom 91:69.

Kao što se i očekivalo, meč je krenuo izuzetno napeto na obe strane. Crvena zvezda je uglavnom poentirala iz reketa, a nakon pet minuta igre, Ognjen Kuzmić i Čarls Dženkins su zbog dva faula morali da napuste igru. Zanimljivo, prvu trojku za Crvenu Zvezdu u novoj sezoni postiže Luka Mitrović. Na drugoj strani, minijatura Ksavijera Tejmsa koji je postigao 11 poena u prvoj četvrtini. Milko Bjelica postiže koš pod faulom i donosi prvu osetniju prednost na ovom susretu, a rezultat je bio 25:20. Već u narednom napadu, Mekićevu neopreznost koristi Marko Gudurić, krade mu loptu, zatim je “iznudio” nesportsku grešku, a Marko Gudurić je realizovao oba slobodna bacanja.
Drugu četvrtinu Crvena Zvezda nastavlja u “zonskoj” odbrani, 3-2, što je prouzrokovalo novu izgubljenu loptu, medjutim nisu to uspeli da iskoriste. Ali jeste ekipa MZT-a, Uroš Lučić nakon odličnog bloka Lalića je snažno zakucao i upisao svoje prve poene. Dosta nervoze se osetilo i u ovoj četvrtini, naime prvo je faul u napadu napravio Gudurić, zatim su Klof i Rebić promašili teške šuteve, a Klof čini istu grešku kao Gudurić koji napad ranije. Nakon Lalićevih poena iz ofanzivnog skoka, usledila je trojka Marka Gudurića pod faulom koji je načinio Klof. U ovom momentu, rezultat je glasio 33:26 u korist aktuelnog šampiona Jadrana. Gudurić je nastavio da rešeta koš makedonskog predstavnika, njegov jedanaesti poen je doneo prednost od devet poena, 36:27. Odlična odbrana crveno belih se nastavila iz napada u napad, a Gudurić spušta loptu Kuzmiću koji zakucava za prvu dvocifrenu prednost(38:27), tako da je Emil Rajković bio primoran da zatraži tajm aut. Nije bilo boljitka nakon tajm auta, čak je Marko Simonovski uspeo da napravi još jednu nesportsku ličnu(njegovu prvu), Jović je pogodio oba bacanja, a Mitrović je iz reketa iskoristio “mis meč” i poentirao. MZT je užasno odigrao ovu deonicu, imali su ozbiljnih problema da poentiraju, što se nije moglo reći za njihove protivnike koji su napravili seriju od 16:0 i primorali trenera Rajkovića da zatraži i drugi tajm aut. Uspeli su Tejms i Mesi da malo spuste prednost i na “veliki odmor” smo otišli rezultatom 49:30 u korist Crvene Zvezde. Uočljivo je da su visoki procenti šuta iz igre Crvene Zvezde došli uglavnom iz reketa, dok su košarkaši MZTa uglavnom iz solo akcija uspevali da poentiraju. Zanimljivo, da MZT ima 15 skokova, Crvena Zvezda 10, ali su zato izabranici Dejana Radonjića imali 13 asistencija, naspram samo šest u redovima MZTa.

normal_cj5h2459

Treću deonicu otvara Džeremaja Mesi svojim poenima iz kontre.Na asistenciju Kuzmića, Jović postiže koš, a u narednom napadu Branko Lazić krade loptu, lagano polaže i prednost je ponovo preko 20 poena. Stefan Jović se požalio na povredu i napustio igru početkom ovog perioda. Nastavljeno je u istom tempu, Tejms je pogodio i svoju novu trojku, a Crvena Zvezda je poentirala iz reketa i iz kontra napada.  Jović se vratio na parket i odmah podelio asistenciju Bjelici koji je pogodio šut za tri poena i rezultat je u tom momentu glasio 69:44. Džeremaja Mesi pogadja oba slobodna bacanja i time zatvara ovu četvrtinu.
Crvena Zvezda je odlično počela poslednji kvartal. Prvo je poene postigao Gudurić, da bi nedugo posle toga Simonović postigao trojku pod faulom Uroša Lučića. Tomas, Klof i Mesi su bili strelci prvih poena za MZT na samom početku četvrte četvrtine. Medjutim, problem sa izgubljenim loptama se nastavio i crveno beli su samo povećavali svoju prednost. Pred kraj utakmice, šansu je dobio i mladi Boriša Simanić. Manje-više identična igra obe ekipe do kraja susreta, izabranici Dejana Radonjića su mirno priveli meč kraju i bez većih problema uspeli da savladaju makedonsku ekipu MZT Skopje Aerodrom.
normal_cj5h2410                                                Photo: Crvena Zvezda MTS

Zanimljiva situacija na kraju susreta, Uroš Lučić je fauliran na šutu za tri poena na samom isteku utakmice. Jedan sudija je pokazao da je vreme isteklo, a drugi da je bio prekršaj. Nakon pregledanog snimka, dosudjen je faul, a Uroš Lučić je pogodio jedno od tri bacanja, tako da je konačan ishod bio 91:69. Najefikasniji igrač ovog susreta je bio Ksavijer Tejms sa 17 poena, pratili su ga Uroš Lučić sa 13 i Šarlot Klof sa 10 poena. Na drugoj strani, Marko Gudurić predvodi ekipu sa 16 postignutih poena, Milko Bjelica je ubacio 13, kao i Luka Mitrović, a 11 poena je zabeležio Stefan Jović i 6 asistencija. Odlična vest je što se Stefan Jović nije ozbiljnije povredio, a naredni susret, beogradski crveno-beli igraju protiv Cedevite u ponedeljak od 21h.