Zvezda se provukla protiv Igokee

Crvena Zvezda je slavila protiv Igokee sa 68:66. Najbolji u redovima pobednika Bjelica sa 15 poena i 7skokova i Gudurić sa 10 poena. U Igokei je briljirao Šibalić sa 27 poena, dok je Robinson imao 10 poena, 5 skokova i 6 asistencija.

Crvena Zvezda je uspela da se odlepi već na početku utakmice. Iskoristili su loš šut iz igre Igokee i poenima iz reketa i sa polu-distance došli do prednosti. Nešto bolja igra u odbrani Igokee u nastavku, nekoliko poena iz reketa i slabija napadačka realizacija Zvezde, omogućili su Igokei da ograniči zaostatak na 21:12 na kraju prve četvrtine.

Radonjić je u drugoj četvrtini eksperimentisao sa petorkom svog tima što je dovodilo do osvilacija u igri. Crveno-beli su uglavnom imali dobar protok lopte , uspevali da razviju unutrašnju igru i dodaju par pogođenih trojki, ali su i znali da napade završe pogrešnim rešenjima. Igokea je nastavila u ritmu sa kraja prve četvrtine, pokušavali su da loptu spuste u reket, koristeći u dosta akcija sa pik end rol. Loše izvođenje slobodnih bacanja sprečilo ih je da uhvate priključak pri kraju ovog perioda, a onda je Dženkins neverovatnom trojkom doneo Zvezdi prednost od 40:29 na poluvremenu.

Igokea je mnogo boljom igrom od Zvezde došla do preokreta u trećoj četvrtini. Crveno-beli su skoro 7 minuta bili bez poena u ovom periodu, pa su sa nekoliko poena iz reketa u završnici morali da spašavaju prednost. Igokea je poentirala iz prodora, tranzicije i sa niskog posta, a Šibalić je ponovo pogodio dve trojke kao i u prethodnoj četvrtini i dodao raznovrsnost Igokeinim jednoličnim napadima. Ovaj period je završen rezultatom 47:49.

U veoma tvrdoj poslednjoj četvrtini bilo je neizvesno do samog kraja. Igokea je tražila poene iz reketa, dok je Zvezda uporno promašivala trojke, ali i uporno kažnjavala Igokeu poenima posle ofanzivnog skoka. Crveno-beli su ušli sa malom prednošću u penal završnicu, Gudurić je pogodio 3 od 4 slobodna bacanja, što je Igokei ostavilo prostor da za 4 sekunde iskreira trojku za pobedu, ali oni u tome nisu uspeli.