Zvezda savladala Cibonu

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Zagrebu Cibonu sa 83:94 (17:24, 29:26, 22:25, 15:19) u utakmici 25. kola ABA lige i zadržali drugo mjesto na tabeli kolo prije kraja regularnog dijela Regionalne lige.

Zvezda je bolje otvorila utakmicu i predvodjena Cirbesom i Millerom, a poslije poena Nemanje Dangubića u 14. minutu stekla je 11 poena prednosti (36:25). Cibona je poslije toga zaigrala bolje i prije svega dobrim šutem za tri poena u poslednjih tri minuta prvog poluvremena, kada je pogodila pet “trojki” preko Siriščevića i Florencea, uspjela je da dodje na 46:47. Zvezda je na poluvrijeme otišla sa četiri poena prednosti, pošto je Branko Lazić pogodio “trojku” za 46:50.

sportske.net

U trećoj četvrtini Zvezdu su držali prije svih Cirbes i Miller za vodstvo od 70:60, ali je Cibona serijom od 8:0 uspjela da se primakne na dva razlike. Crveno-beli poslije toga su pojačali odbranu i ponovo stekli prednost, a 10 razlike vratio je trojkom Marko Gudurić za 78:68.
Ekipa Dejana Radonjića je do kraja uspjela da sačuva prednost, preko Štimca i Marka Simonovića. Konačan rezultat bio je 83:94

Najbolji u sastavu Zvezde bili su Quincy Miller sa 18 poena, 10 skokova i četiri asistencije i Maik Cirbes sa 17 poena i pet skokova. Dvocifreni su bili i Jović sa 13 i Gudurić sa 11 poena.

U ekipi Cibone najefikasniji je bio James Florence sa 20 poena i četiri asistencije, a Ante Žižić postigao je 17 poena uz pet skokova, dok je Ante Gospić ubacio 10 poena.

U posljednjem 26. kolu Zvezda će u ponedeljak 7. marta igrati u Beogradu protiv Krke, a Cibona dva dana ranije u Podgorici protiv Budućnosti.