Zvezda postavila novi rekord ABA lige: 13 utakmica bez poraza!

Makedonci nisu uspeli da poraze prvoplasiranu ekipu na tabeli. MZT – Crvena Zvezda 76-79(17-25, 18-30, 21-6, 20-18)

Košarkaši Crvene Zvezda igraju svoju najbolju sezonu u ABA ligi. Posle 13. odigranih kola oni nemaju poraz i time su oborili rekord ljubljanske Olimpije iz sezone 2001/2002 koja je tada vezala 12. trijumfa.
Momci iz Beograda odlično su počeli meč, već u prvoj čevrtini otišli na plus osam(17-25), da bi se  pred kraj poluvremena odlepili na +22(28-50). Sve je izgledalo da će to biti još jedna sigurna i ubedljiva pobeda lidera na tabeli, i zato je trener Radonjić već u prvom poluvremenu pružio šansu svim svojim igračima.
Međutim, u drugom poluvremenu Zvezda je doživela potpuni sunovrat. MTZ je uspeo da smanji prednost na svega 5 poen(56-61). Na ovom mestu posebno ističemo sjajnu igru bivšeg igrača Crvene Zvezde Aleksandra Cvetkovića  koji je bio sjajan večeras, i svom dojučerašnjem klubu je ubacio 19 poena. Nastavila je da pada Zvezda i u poslednjem periodu, MZT je poveo prvi put na utakmici u 33. minutu(64-63) poenima Cvetkovića. Potom sledi neizvesna završnica u kojoj je pobedio bolji tim. Zvezda je uspela i da posle 13. kola ostane neporažena i u sledećem kolu putuje u Bugarsku na megdan sa Levskim. MTZ u sledećem kolu dočekuje Mega Leks u Skoplju.

MZT: Cvetković 19+4sk+3as, Samardžiski 17+10sk, Šehović 14+7sk+3as.
ZVEZDA: Cirbes 13+8sk, Mitrović 12+10sk, Vilijams 12+3sk+2as, Marjanović 10+4sk+2as, Jović 10+2sk+4as.