Zvezda očekivano lako protiv Krke

U 18 kolu ABA lige, Crvena Zvezda je očekivano savladala ekipu Krke rezultatom 79:62.

Zvezda je otvorila meć dobrim šutem za 3 poena, pa je od prvih 12 poena, 9 došlo iza linije za 3 poena.Domaći su nastavili da kontrolišu rezultat od početka i vrlo brzo došli i do dvocifrene prednosti kojom je završena prva četvrtina.Krka je nastavila da djeluje bezidejno u napadu oslanjajući se na šuteve sa distance na isteku napada pa je Zvezda iskoristila to da povede i 15 razlike sredinom drugog perioda.Zvezda je nastavila da igra dobru odbranu pa je poenima iz tranzicije uspjela i da uveća prednost do kraja druge četvrtine.

Dobra igra Zvezde prenijela se i u drugom poluvremenu kada je danas raspoloženi Dangubić donio Zvezdi 20 poena prednosti, 3 minuta prije kraja trećeg perioda.Ekipa Krke je nastavila da se muči sa šutem za 3 poena dok je Zvezda nastavila da kontroliše utakmicu i da iskoristi priliku da novi igrač Deon Thompson dobije značajnije minute.U 4 četvrtini, preko raspoloženog Woltersa Crvena Zvezda je uspjela čak i da uveća svoju prednost Do kraja su domaći rutinski priveli utakmicu kraju gdje su na kraju slavili sa 17 razlike.

Najefikasniji u domaćoj ekipi koja je ravnomjerno rasporedila poene bili su Dangubić sa 13 i Simonović sa 11 koševa.U Krki su se istakli Marko Luković sa 20 poena dok je Kastrati dodao 9.Zvezda u sledećem kolu ide u goste Igokei, dok Krka dočekuje ekipu Cedevite.