Zvezda slavila posle produžetka

Crvena Zvezda je pobedila Mega Leks sa 79:78. Crveno-beli su uspeli da nadoknade 11 poena razlike i slavili su u uzbudljivoj završnici posle produžetka.

Zvezda je odlično otvorila utakmicu i povela sa 13:2. U napadu su Jović i Cirbes dobro sarađivali u igri dva na dva, a Simonović je pogodio dve trojke. Mega se mučila sa napadima i nije uspevala da probije Zvezdinu čvrstu odbranu. Velikoj razlici na početku doprinela je i tehnička greška treneru Mege Milojeviću. Posle tajm-auta za Megu, zaigralo se brže uz dosta kontri i promašenih zicera. Mega je uspela da smanji rezultat sa dve pogođene trojke, a onda su zaigrali i čvršću odbranu. Vilijams je u ovoj četvrtini  izgubio četiri lopte i Mega je uspela poenima iz kontri da smanji na 16:17.

Drugu četvrtinu je obeležio je Kaba. Dobra otvaranja i saradnja sa saigraičima u igri 2 na 2, omogućila su mu da do kraja poluvremena zabeleži 12 poena. Ofanzivnim skokom je ispravio promašaje svojih saigrača. U prvim minutima četvrtine Zvezda je držala rezultatsku klackalicu pogodcima spolja. Povratkom Cirbesa u igru povratili su ravnotežu pod košem i u skoku. Kabu su najbolje pratili  Ivanović, koji je dobro razigravao saigrače i Nikolić pogodcima za tri. Megina dobra odbrana tokom cele četvrtine došla je na naplatu pred kraj poluvremena kada su igrači Crvene Zvezde sa dve greške dozvolili Megi da se odvoji na 35:31.

Zvezda je loše počela treću četvrtinu. Agresivna odbrana Mege naterala je crveno-bele da nastave da prave greške u napadu što je Mega iskoristila i lakim poenima došla do prednosti od 41:33. Zvezda se na kratko vratila u periodu između dva tajm-auta, ali se onda utakmica nastavila u istom ritmu sa početka četvrtine. Vilijams je opet gubio lopte, a Megini centri lako dolazili do poena. Razliku su uvećale pogođene trojke Jaramaza i Ivanovića, a Zvezdu u igri održavali Lazić i Štimac. Pred poslednji peridod se ušlo sa rezultatom 58:47.

Mega je očajno počela četvrtu četvrtinu. Imali su veliki broj izgubljenih lopti i promašenih šuteva. Na drugoj strani Jović je svojim poenima i asistencijama predvodio Zvezdu koja je uspela da preokrene rezultat na 63:62. Haotičan kraj četvrte četvrtine, Zvezda gubi u napadu lopte i Mega vraća prednost poenima Nikolića. Promašaj i izgubljena lopta igrača Mege i pogodci Jovića i Cirbesa vode utakmicu u produžetak (69:69).

Produžetak su obe ekipe počele očekivano nervozno sa izgubljenim loptama i promašajima. Zvezda je uspela da pogodi dve trojke, s druge strane dva uzastopna pogotka Luvavua, pa se u poslednja dva minuta ušlo sa predošću Zvezde 75:74. Uzbudljiva penal završnica kulminirala je poslednjim napadom Zvezde pri nerešenom rezultatu. Luvavu nije čuo instrukciju Milojevića da napravi faul na početku napadu, već je to uradio u najgorem mogućem momentu 2 sekunde pred kraj utakmice. Jović pogađa prvo i promašuje drugo slobodno bacanje i tako ne ostavlja dovoljno vremena Ivanoviću da uputi šut za pobedu.

Crvena Zvezda je na kraju slavila sa 79:78. U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Cirbes i Jović  sa 20 i 15 poena, a u poraženom timu Nikolić i Kaba sa 19 i 15 poena.