Zvezda je šampion!

U utakmici broj tri, finala ABA lige, ekipa Crvene Zvezde overila je šampionsku titulu u Zagrebu protiv Cedevite, rezultatom 61:77 (18:22, 21:24, 9:19, 13:12).

Gosti su bili izuzetno motivisani i započeli utakmicu serijom 8:0. Medjutim, ekipa Cedevite se brzo pribrala i prepolovila prednost crveno-belih, da bi nedugo potom došli i do izjednačenja(kontra serija 7:0). Prvi kvartal je pripao Zvezdi, nakon koša uz zvuk sirene, na semaforu je pisalo 18:22. Bekovi Zvezde su bili “zaduženi” za ofanzivne skokove, ali je odbrana bila ta koja je posustala u ovom periodu, pa je Cedevita došla do prve prednosti na ovom susretu, rezultat je glasio 25:24. Držala se dobro domaća ekipa, ali je Zvezda najviše zahvaljujući roli Diona Tompsona ponovo preuzela prednost, 33:34. Serijom ukradenih lopti, izabranici Dejana Radonjića su napravili seriju 13:0 i već je bilo teško Cedeviti da ponovo uhvati priključak, pa su na poluvremenu zaostajali sedam poena, 39:46. Nije mnogo vremena prošlo u trećoj četvrtini, a crveno-beli su se već popeli na dvocifrenu razliku. Velika neodlučnost je vlada u redovima Cedevite u njihovim ofanzivnim posedima, pa je Crvena Zvezda bez većih problema održavala svoju prednost. Do kraja četvrtine, gosti su imali maksimalnih plus 17. Već početkom poslednje deonice, preko Diona Tompsona, Zvezda dolazi na plus 20 i već tada je utakmica bila praktično rešena. Veoma siguran igra Crvene Zvezde počistila je ekipu Cedevite, kako  u ovom meču, tako u čitavoj seriji. Ekipa Cedevite je nažalost doživela još jednu povredu u ovom plej ofu, Rašad Džejms se povredio i nadamo se da povreda nije ozbiljnije prirode. Najefikasniji pojedinac je bio Dion Tompson sa 14 poena, pratili su ga Simonović sa 13 i Volters sa 11 poena. Što se tiče Cedevite, strelce je predvodio Toni Katić sa 12 poena i on je bio jedini dvocifren. Ekipa Crvene Zvezde je odbranila tron u ABA ligi, a jedino su Partizan i Budućnost uspeli da ih savladaju. Čestitamo!