Zvezda i dalje ne zna za poraz u ABA ligi

Košarkaši Crvene Zvezde neporaženi se vraćaju iz Zagreba. Cedevita – Crvena Zvezda 87-88(17-17, 21-19, 19-31, 30-21)

abaliga.com

abaliga.com

Veoma napeta utakmica viđena je u Zagrebu. Duel dva evroligaša bio je neizvestan do poslednje sekunde. Crvena Zvezda je odlično otvorila utakmicu i povela sa 11-0. Domaći su se ubrzo vratili u igru i zahvaljujući tehničkim greškama Nikole Kalinića i trenera gostiju Dejana Radonjića anulirali su Zvezdinu prednost i prva četvrtina je završena nerešeno 17-17. Cedevita je bila bolja u drugoj deonici, konstantno je vodila i tako je bilo i na kraju poluvremena 38-38. Zvezda je fantastično odigrala teću četvrtinu, i trojkom Blažića u poslednjoj sekundi je povela sa 67-57. Isti igrač je trojkom otvorio poslednji period i tada je na semaforu stajala najveća razlika u korist srpskog kluba 70-57. Košarkaši Cedevite se nisu predali, iz minuta u minut su smanjivali prednost, te odličnim šutem za 3 poena uspeli su da se vrate u igru. 24 sekunde pre kraja Cedevita je vodila sa 87-86, a onda je Roko Leni Ukić napravaio faul prilikom prodora Blažića i poslao slovenačkom reprezentativca na liniju za slobodna bacanja. Blažić je oba bacanja iskoristio za konačnih 88-87 za Crvenu Zvezdu. Ekipa Jasmina Repeše je imala poslednji napada ali nije uspela da porazi Zvezdu. Najbolji u ekipi Cedevite bili su Fran Pilepić sa 21, a pratili su ga Miro Bilan sa 13, dok je Ante Delaš postigao 12. Kod pobednika najbolji je bio Blažić sa 20, a pratili su ga Cirbes 13, Mitrović 12 i Vilijams 11.