Zvezda deklasirala Cedevitu

Iako je na papiru ovaj meč bio derbi kola na terenu je slika bila potpuno drugačija. Crvena Zvezda je ubedljivo savladala Cedevitu sa 88:64. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Simonović sa 16 i Dženkins sa 15 poena, a odlični Jović je iskreirao 16(!) asistencija. Najbolji u sastavu Cedevite bili su Musa sa 12 i Džejms sa 11 poena.

Crvena Zvezda je odlično otvorila utakmicu. Snažan pritisak u odbrani na spoljnu liniju Cedevite, uslovio je velike probleme u organizaciji napada hrvatskog tima. Cedevita je bila nemoćna u napadu i promašivala i otvorene šuteve. Najveći deo poena za Zvezdu došao je iz reketa, Jović je odlično proigravao Kuzmića i Mitrovića, koji su akcije završavali lakim poenima. Cedevita uspeva da se stabilizuje u završnici prve četvrtine i zahvaljujući boljoj odbrani i poenima sa slobodnih bacanja smanjuje visoki zaostatak na 15:7.

Cedevita se značajno popravila u drugoj četvrtini, naročito u fazi napada. Zagrepčani su iskoristili energetski pad u odbrani Crvene Zvezde, da pogode veliki broj poena iz reketa, što preko visokih igrača, što kroz prodore. Krenuo ih je i šut sa polu-distance, jedino je izostala realizacija za tri poena. Cedevita je u odbrani kombinovala zonski presing, zonu i odbranu čovek na čoveka uglavnom zatvarajući reket. Crveno-beli su uspeli da ih  vrlo dobrim šutem za tri poena kazne i održe prednost, iako je nekoliko izgubljenih lopti rival iskoristio za lake poene iz kontri. Na odmor se otišlo sa rezultatom 38:32.

Zvezda je odigrala sjajnu odbranu u trećoj četvrtini. Cedevita je izgledala nemoćno u napadu, ređajući izgubljene lopte. Sem par uzastopnih koševa Muse, nije bilo mnogo toga pohvalnog u igri hrvatskog tima. Crveno-beli su bili izuzetno uspešni u šutu za tri poena, a ogroman broj lakih poena postigli su iz kontri. Ovaj period je obeležio veliki broj nesportskih greški usled privikavanja na novo pravilo o prekidu kontre faulom. Treća četvrtina je završena rezultatom 66:44.

Početak poslednje četvrtine je ličio na prethodnu, a onda su se u već rešenom meču oba tima opustila, pa je Cedevita dobila priliku da veže nekoliko trojki i odigra rezultatski ravnopravnu četvrtinu.