Zvezda bez većih problema savladala fenjeraša

U poslednjoj utakmici desetog kola ABA lige, Crvena Zvezda je pred oko 1,500 navijača u hali “Aleksandar Nikolić” savladala ekipu Karpoš Sokolija rezultatom 91:70 (16:18, 22:20, 24:16, 29:16)

Gosti su se od samoga početka opredelili da popunjavaju reket u odbrani, većim delom susreta su igrali zonu 2-3, pokušali su da odigraju utakmicu na što manji broj poseda ali u konačnici je prevladao kvalitet koji poseduje jedini predstavnik ABA lige u Evroligi.

Karpoš je završio prvu četvrtinu sa prednošću 16:18, u prvom kvartalu su poentirali uglavnom ili van linije za tri poena ili sa linije slobodnih bacanja, u takvom ritmu su nastavili i tokom druge četvrtine kada su imali i maksimalnu prednost od devet poena razlike(19:28). Nakon toga je domaća ekipa podigla intenzitet u odbrani i uspela da do poluvremena anulira zaostatak pa se na veliki odmor otišlo nerešnim rezultatom(38:38).

Zvezdu je u prvom poluvremenu predvodio Milko Bjelica za kojeg Karpoš nije imao rešenje a tamo gde je on stao, nastavio je Marko Simonović koji je u odličnom ritmu u poslednjih nekoliko utakmica. Reprezentativac Srbije je ubacio pet trojki iz osam pokušaja.

Ekipa iz Skoplja je uspela da drži egal sve do završnice treće četvrtine koju je Zvezda privela kraju sa 8 poena prednosti da bi u poslednjem kvartalu Karpoš doživeo potpuni potop za konačnih 91:70. Trener gostiju Dragan Nikolić je bio izuzetno besan na tajm-autima i nije birao reči kojim se obraćao svojim igračima.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu su bili Milko Bjelica i Marko Simonović sa po 21 poenom, dok je u redovima Karpoša najzapaženiji bio Dragan Labović sa 16 poena.