Zahuktali “Parni valjak” slomio otpor Zadra u trećoj četvrtini

Partizan je u “Pioniru” savladao Zadar rezultatom 95:87 i tako prekinuo negativnu seriju od dva poraza u ABA ligi.

U prvom poluvremenu je viđena egal košarka. Timovi su se konstantno smenjivali u vođstvu, a niti jedna ekipa nije imala više od četiri poena prednosti. Zadar se prvi put “odvojio” i poveo 31:35, posle serije od 7:0 koju su kreirali Kristijan Krajina i Lovre Bašić. Trener Partizana, Nenad Čanak je reagovao tajm-autom, ali gosti su ipak zadržali prednost do kraja prvog poluvremena, kada je rezultat bio 38:41.

U nastavku kao da se neka druga ekipa Partizana pojavila na parketu. “Crno-beli” su iz svlačionice izašli dodatno motivisani i sa većom količinom energije, pa su domaći serijom 9:0 već u prvim minutama treće četvrtine preokrenuli rezultat, a razlika između dva tima se samo povećavala kako se približavao kraj trećeg perioda. Partizan je četvrtinu završio sa 39 postignutih poena, jedan više nego što su ubacili tokom čitavog prvog poluvremena.

Činilo se da je pitanje pobednika rešeno nakon nove serije domaćih(8:0) na startu poslednje četvrtine kada je na semaforu pisalo 85:63. Ipak, gosti se nisu predavali do samoga kraja. Prvo su serijom 15:4 spustili razliku na “samo” 11 poena(89:78), a onda nakon serije poena Šime Špralje i koša Prestona Nolsa stigli na 91:85, zbog čega je Čanak morao opet da zove minutu odmora. Patrik Miler nije pogodio u narednom napadu, ali srećom po Partizan, neprecizan je bio i Nols na drugoj strani. Usledio je još jedan promašaj Milera, međutim Đorđe Gagić je uhvatio ofanzivni skok, izborio faul, nakon čega je usledila i tehnička za Domagoja Vukovića, pa je pitanje pobednika bilo rešeno. Na kraju, konačan rezultat je bio 95:87.

Partizanu je ovo bila sedma pobeda u ABA ligi nakon 15 odigranih kola, pa sada dele četvrtu poziciju sa Zadrom, Mornarom i FMPom, iako klubovi iz Bara i Železnika tek trebaju odigrati svoje utakmice ove runde takmičenja. U narednom kolu, Partizan će gostovati u Laktašima kod Igokee, dok će Zadar pred svojim navijačima igrati protiv FMPa, još jednog direktnog konkurenta u borbi za četvrtu poziciju koja garantuje plasman u plej-of regionalnog takmičenja.

PARTIZAN – ZADAR 95:87 (20:18, 18:23, 39:22, 18:24)

Partizan: Miler 10, Vilijams-Gos 22, Aranitović 10, Marinković 6, Tanasković 0, Veličković 18, Gavrilović 0, Andrić 9, Gagić 10, Šalić 10

Zadar: Nols 10, Bašić 6, Ivanov 0, Kraljević 0, Krajina 10, Bostik 27, Vuković 4, Brzoja 14, Špralja 10, Božić 6