Zagrebački derbi nakon drame pripao Cedeviti!

U “derbiju Zagreba” u Draženovom domu, Cedevita je nakon drame slavila vs “domaćina” Cibone koja je igrala bez Scottie Reynoldsa rezultatom 85:89.

Cibona je otvorila utakmicu bolje i iskoristila priliku da nakon dobre odbrane pogura loptu u tranziciji preko Slavice i Sulejmanovića što im je donijelo prednost u prvoj četvrtini dok je Cedevita uglavnom napadala preko Bilana a šut za 3 ih nije služio, pa je Cibona zadržala prednost.Visoki igrači Cibone su nastavili da odlično trče u tranziciji iz pika uglavnom napadaju Bilana.Udvajanja Bilana na niskom postu počeli su da kažnjavaju Cedevitini amerikanci, Boatright i James ali kombinovana odbrana Cedevite nije imala rješenja i dalje za napad Cibone.Približila se Cedevita nakon što je Boatright 2x zaredom fauliran na šutu za 3 poena tako da se na odmor otišlo sa 5 poena prednosti za Cibose.

Ušla je Cedevita agresivnije u drugom poluvremenu i iako iz posjeda koji nijesu djelovali smisleno, dobrom egzekucijom u zadnjim sekundama postigla 10 poena i stigla do prednosti.Vratila se Cibona preko igre 2 na 2 veterana Joksimovića i Žorića ali je nakon dobrih rola Tomasa i Begića, Cedevita na kraju trećeg perioda imala minimalnu prednost.U nastavku se igralo koš za koš, uglavnom preko individualnih akcija obje ekipe sa mnogo promjena prednosti.Na kraju je najbolji igrač susreta, Ryan Boatright preuzeo stvari u svoje ruke i praktično rješio pitanje pobjednika nakon velikog broja izgubljenih lopti Cibone u zadnjih par minuta utakmice.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Boatright sa 24 poena, a uz njega su bili Tomas i Bilan sa po 13.Kod Cibone, Sulejmanović je odigrao jednu od najboljih utakmica ove sezone i završio sa 21 poenom dok je veteran Luka Žorić imao 15 poena.