Zadar pregazio Karpoš Sokoli

U prvoj utakmici 12. kola ABA lige, Zadar je pred svojim navijačima deklasirao Karpoš rezultatom 93:74(24:18, 19:19, 23:20, 27:17).

Domaći sastav je preko Ivana Marinkovića odlično otvorio utakmicu i poveo sa 9:4 a do tada je bivši centar Partizana i Crvene Zvezde bio jedini strelac za svoj sastav. Lovro Mazalin je takođe pogodio neke šuteve sa distance u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 24:18 u korist domaće ekipe. Zadar je do kraja poluvremena održavao tu prednost, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 43:37.

Karpoš je svoje najbolje minute na susretu odigrao početkom treće četvrtine kada su i poveli prvi i poslednji put na utakmici nakon poena Dragana Zekovića za 45:46. Nakon toga je usledila velika serija domaćih od 13:0 za 58:46. Izabranici Dragana Nikolića su to uspeli da spuste na -6(60:54) ali to je sve što su uspeli da urade jer je do kraja susreta prednost samo rasla. U poslednjoj četvrtini je Zadar napravio novu seriju od 14:0 za maksimalnih +27(89:62). Do kraja utakmice Karpoš je to samo spustio na koliko-toliko prihvatljivih -19(93:74).

Ivan Marinković sa 19 i Boris Barać sa 17 poena su predvodili Zadar do petog trijumfa u ABA ligi ove sezone dok je Karpošu ovo deseti poraz pa će i nakon ovog kola držati fenjer u regionu. Dragan Zeković je bio njihov najistaknutiji individualac večeras sa 17 poena a dvocifreni su još bili Zoran Vrkić sa 13 odnosno Dominik Mavra sa 11 poena. U narednom kolu, Karpoš dočekuje u Skoplju ekipu Mege dok će Zadar gostovati u Ljubljani kod Olimpije.