Zadar pobedio Olimpiju, Krka ispala iz ABA lige

Pobedom Zadra pred svojim navijačima protiv Olimpije rezultatom 81:78, Krka je ispala iz regionalnog košarkaškog takmičenja.

Zadar je bolje otvorio utakmicu, kada su sredinom druge četvrtine otišli na +10(34:24), činilo se da će bez većih problema rešiti susret u svoju korist i tako obezbediti opstanak, ali gosti se nisu predavali. Na krilima Brendona Džefersona i Nikole Jankovića, Olimpija je preokrenula rezultat u svoju korist u drugom poluvremenu. Gosti su u jednom momentu imali i +9(53:62). Tada su odgovornost preuzeli Ivan Marinković i Ivan Ramljak. Njih dvojica u serijom poena vratili Zadar u igru, a nakon trojke Jakova Vladovića za 67:65, domaćin je došao do prednosti koju do kraja nije ispustio. Konačan rezultat je bio 81:78.

Boris Barać i Ivan Ramljak su sa po 18 poena predvodili svoju ekipu do opstanka na “Jadranu”, a veliki doprinos je imao i Jakon Vladović sa 16 poena. U poraženom sastavu se najviše istakao sjajni Brendon Džeferson sa 20 poena.

Zadar je ovom pobedom sezonu završio sa omjerom od 9 pobeda i 17 poraza, dok je Olimpija takmičenje završila sa dve pobede više. Krka je na poslednjem mestu ostala sa 8 pobeda i 18 poraza nakon trijumfa protiv Cibone rezultatom 95:91. MZT iz Skoplja takođe ima 8 pobeda, ali bolji međusobni skor od ekipe iz Novog Mesta, kao i utakmicu manje.