Zadar iznenadio favorizovanu Cedevitu

U 11.kolu regionalne lige videli smo i jedno veliko iznenađenje. Zadar je na gostujućem terenu savladao evroligašku Cedevitu rezultatom 74:71. Početak meča nije sugerisao takav rasplet. Cedevita je susret otvorila vođstvom 10:0 nakon čega domaći trener već po nekoj navici ulazi u rotacije. Do kraja četvrtine svih 11 igrača Cedevite je bilo na parketu što Zadar koristi i smanjuje zaostatak na 4 poena ( 20:16 ) na kraju četvrtine. U tim momentima na parketu u redovima Cedevite je bila razvojna petorka sa Mazalinom, Žganecom i Arapovićem što se osetilo i na rezultatu. Povratkom Bilana, Delaša i Pilepića Cedevita odlazi na +9 na kraju poluvremena a početkom treće i na +13 ( 53-40 ). Međutim tada ponovo dolazi do rotacija i Cedevita gubi ritam što uporni gosti koriste i smanjuju rezultat. U četvrtoj četvrtini smo gledali egal meč do samog kraja. Zadar postavlja zonsku odbranu 2-3 na što igrači Cedevite odgovaraju sa 5 promašenih otvorenih šuteva. Pametnom i strpljivom igrom u napadu igrači Zadra dolaze do prednosti od 4 poena i privode utakmicu do kraja u svoju korist. Kod Zadra najefikasniji je bio Domagoj Bošnjak sa 17 poena dok je u redovima Cedevite 16 ubacio Mario Delaš.