Zadar izdržao samo jedno poluvreme bez Marinkovića

U premijernom meču 17. kola ABA lige, Cedevita je slavila u Zadru rezultatom 80:94(22:15, 25:31, 15:27, 18:21).

Iako oslabljen neigranjem najboljeg igrača Ivana Marinkovića, domaći sastav je uspeo da parira mnogo boljoj i skupljoj ekipi u većem delu susreta. Boris Barać i Kristijan Krajina su stvarali mnogo problema centrima Cedevite pa je Zadar nakon prve deonice imao prednost 22:15. Neven Plantak nije mogao da računa na Marinkovića ali je dobio veliko pojačanje u vidu Lovra Bašića koji se nakon duge povrede vratio na parket i pokazao sav šuterski arsenal koji poseduje, rođeni Zadranin je pogodio tri trojke iz isto toliko pokušaja za samo pet minuta na parketu i tako pokazao da će u nastavku sezone biti veliko pojačanje za svoju ekipu. Cedevita je zaostajala i osam razlike u drugoj četvrtini ali nakon poena Krušlina i Boatrajta u poslednjoj minuti prvog poluvremena, na veliki odmor su otišli sa minimalnim zaostatkom(47:46).

Na startu treće četvrtine, Amerikanci Cedevite, Boatrajt i Džejms su kombinovano pogodili tri trojke i tako napravili prednost koju Zadar do kraja susreta nije stigao. Domaćin je poslednji priključak uhvatio nakon serije 12:2 početkom poslednje četvrtine nakon poena Mazalina i Ramljaka za 72:75 ali kvaliteta i snage za preokret nisu imali. Konačan rezultat je bio 80:94.

Kao po pravilu, Rajan Boatrajt je bio najbolji u pobedničkom sastavu sa 27 poena, Džanan Musa je dodao 14 a dvocifreni su još bili Rašad Džejms sa 13 i Filip Krušlin sa 12 poena. Kod domaćina se najviše istakao Boris Barać sa 17 poena, Ivan Ramljak je imao 16, Lovro Mazalin 14 a Lovre Bašić 13 poena.

Ovom pobedom, Cedevita se makar na jedan dan osamostalila na drugoj poziciji sa 12 pobeda i 5 poraza dok je Zadru ovo bio jedanaesti poraz u regionalnom takmičenju i do kraja sezone im predstoji borba za opstanak. U narednom kolu, Cedevita će u Zagrebu ugostiti Mega Leks dok će Zadrani gostovati u Skoplju ekipi MZTa, jednom od direktnih konkurenata za opstanak u ABA ligi.