Zadar bolji od Igokee u dvorani “Krešimir Ćosić”!

Domaći ubedljivo savladali ekipu iz Laktaša rezultatom 95:80!

Na krilima Maria Litla i njegovih 10 poena, Zadar je odlično otvorio utakmicu, napadački funkcionisao jako dobro i prvu deonicu dobio rezultatom 30:19. U drugoj četvrtini mnogo bolja odbrana gostiju, i uz poene Save Lešića uglavnom sa linije slobodnih bacanja, Igokea se vraća u utakmicu i prilazi na svega -2 (34:32). U nastavku se igralo u mini-serijama, te na pauzu posle prvog poluvremena otišlo rezultatom 47:45.
U drugom poluvremenu, naročito u trećoj četvrtini živela je Igokea od šuta za tri poena Anđušića, Lorbeka i Lafajeta. Koliko-toliko solidan napad gosti nisu uspeli da materijalizuju pre svega jako lošom odbranom, koja je nekoliko puta pucala i stvarala priliku za lake poene zadrana. Krajem trećeg perioda Tomislav Zubčić je isključen zbog druge tehničke greške pri rezultatu 65:60. Od tog trenutka ponovo šuterski raspoloženi Mario Litl kreira pristojnu rezultatsku prednost od +10 (78:68). Nisu se gosti predavali, zapretili su Zadru sredinom poslednje četvrtine (80:77), ali nisu imali dovoljno koncentracije i snage da povedu i prelome utakmicu. Do kraja meča poentirali su isključivo domaći i utakmicu okončali rezultatom 95:80.

Ekipa iz Laktaša je pojačana Anđušićem, Vilijamsom i Oliver Lafajetom vezala dve pobede i ušla u trku za plej-of ABA lige, ali sa dva vezana poraza pred gostovanje Megi u sledećem kolu, ponovo se odaljila od najboljih 4. Odbrana je definitivno segment igra koji trener Igokee mora popraviti, jer tim iz Laktaša u proseku prima oko 95 poena. Domaći su dolaskom Ante Nazora dosta poboljšali igru i pozicirali se na sredini na tabele sa 4 pobede i 7 poraza.

Najefikasniji igrači utakmice u ekipi Zadra bili su Luka Božić (19 poena, 10 skokova), Von (14 poena), Megeriti (14 poena) i sjajni Mario Litl sa 21 poenom i 4 asistencije. U gostujućem taboru Savo Lešić (22 poena, 9 skokova), Anđušić (11 poena) i Latevijus Vilijams sa 13 poena i 6 skokova.