Ubedljiva pobeda Mege!

Izabranici Dejana Milojevića su pred svojim navijačima ubedljivo savladali ekipu MZT Skopje Aerodroma, rezultatom 87:72(27:22, 15:16, 23:19, 22:15). Koliko god da su pokušavali gosti da se vrate u ovaj susret, ostajali su bez daha, što je Milojević vešto koristio i u svakom momentu kontrolisao igru.

U poslednjoj utakmici u programu ABA Lige, snage su odmerile ekipe Mega Leks i MZT Skopje Aerodrom. Ubedljiva i više nego zaslužena pobeda domaće ekipe, koja je konačno prekinula seriju poraza. Vlatko Čančar je bio sjajan, posebno u poslednoj četvrtini kada je “demolirao” odbranu MZTa, a meč završio sa 23 poena. Brutalan je bio i Alfa Kaba, 12 poena i čak 18 skokova, 7 defanzivnih i 11 ofanzivnih. Rade Zagorac je imao 19 poena, 4 skoka, 3 asistencije, a Jovan Novak 13 poena. U poraženom sastavu, standardno je dobar bio Jure Lalić. Lalić je postigao 15 poena, i to za samo 15 minuta, naime, u drugom poluvremenu nije ulazio na parket. Ksaverijer Tejms je sa 13 poena završio ovaj susret, dok je Skot postigao 22 poena i uhvatio osam skokova. Mega Leks je zabeležio tek drugu pobedu u ovoj sezoni, dok MZT ima samo jednu pobedu i šest poraza.