Trijumf Partizana u Zagrebu

U neizvesnoj završnici crno-beli uspeli da sačuvaju prednost protiv Cedevite.

U derbiju prvog kola ABA lige gledali smo utakmicu između Cedevite i Partizana koja je bila puna oscilacija u igri oba tima.

U prvom poluvremenu Partizan je igrao izuzetno dobro i u odbrani i u napadu, Nikolić, Gegić i ostali bekovi su bili prava noćna mora za Cedevitinu spoljnu liniju, a dovoljno je videti statistiku mladog Perkovića koji je za svega 5 minuta izgubio čak 4 lopte. Igrači šampiona Hrvatske izgledali su potpuno nesnađeno u prvom poluvremenu, gosti su igrali daleko agresivnije pa je rezultat na velikom odmoru bio 53-32 za Partizan.

U nastavku smo gledali potpuno drugačiju utakmicu. Domaćini su drastično podigli nivo igre, u odbrani su bili mnogo agresivniji, a u napadu su počeli da pogađaju šuteve koje nisu u prvom poluvremenu. Partizanova prednost se konstantno topila kako smo se bližili kraju te smo gledali veoma neizvesnu završnicu, međutim nije bilo dovoljno vremena da Cedevita preokrene tako da je mladi tim Partizana uspeo da dođe do veoma velike pobede protiv jednog od najboljih timova ABA lige. Konačan rezultat iznosio je 87-84 u korist crno-belih.

Vanja Marinković odigrao je izuzetnu partiju pošto je postigao 25 poena i podelio 4 asistencije, a uz njega su najistaknutiji bili Đorđe Gagić sa 13 poena i 8 skokova i Rade Zagorac sa 12 poena, 7 skokova i 4 asistencije.

Najzaslužniji za rezultatski povratak Cedevite bili su Džastin Kobs sa 19 poena i 5 asistencija i Džejms Bel sa takođe 19 poena, dok je Vitor Benite dodao 11 poena.