Stotka u Mitrovici, ubedljiva pobeda Mege

U okviru 22. kola ABA lige susreli su se Mega Leks i Igokea. Bilo je oko 600 gledalaca u hali Pinki, a sudije su bili Milivoje Jovčić, Sašo Petek i Matej Špendl. Trijumf je pripao ekipi Mege, rezultatom 101:84 (25:21, 22:21, 28:19, 26:23).

Nešto nervozniji početak susreta, što se tiče obe ekipe, igralo se koš za koš tokom prvih pet minuta, takodje smo imali i deset slobodnih bacanja. Nakon tih uvodnih pet minuta, gosti iz Laktaša su stigli do prednosti 18:11 što je rezultovalo tajm autom Dejana Milojevića, koji je bio izuzetno ljut na svoje izabranike i tokom tog minuta odmora im je jasno stavio do znanja. Odlično su igrači Mege odreagovali nakon tajm auta i napravili seriju 10:0 i ponovo uspostavili vodjstvo, koje su zadržali do kraja četvrtine, 25:21. Nakon što je Igokea na startu drugih deset minuta prišla na samo pola koša razlike, usledila je nova, mini serija od 5:0 domaćih i trener Bajić je morao da zatraži tajm aut, na kom je zahtevao da njegova ekipa ne ide ispod bloka protivniku, a u napadu da što više rašire protivničku odbranu. Igokeini planovi su takodje uspeli, pa su prvom svojom trojkom ponovo prišli na pola koša, ali je loše gradjenje defanzivnog skoka kaznio Kostja Mušidi. Efikasno prvo poluvreme završavamo prednošću Mega Leksa 47:42.

Malo uhvatili lufta na startu treće deonice izabranici Dejana Milojevića, pa im nije dugo trebalo da dodju do dvocifrene prednosti. 55:44 u korist Mega Leksa je glasio rezultat u ovim momentima. Iskoristila je Mega momentum i konstantno povećavala svoju prednost iz napada u napad i držali su dvocifrenu razliku dobrih pet minuta, a onda je nakon tajm auta Dragana Bajića, Igokea uspela da odgovori i spusti razliku, medjutim ni to nije dugo trajalo pa smo u poslednju četvrtinu ušli sa Igokeinih 14 poena zaostatka. Nedugo nakon početka poslednje deonice, Mega se odvojila na preko 20 poena što je bilo i dovoljno da se ovaj susret mirno privede kraju. Upravo to su i uradili, i ovaj meč zasluženo pobedili rezultatom 101:84. Ovo je bila osma pobeda Mega Leksa u sezoni i tako su pobegli sa začelja, a što se tiče Igokee oni imaju 10 pobeda i 12 poraza. Najefikaniji je bio Rade Zagorac sa 16 poena, po 15 su imali Kaba i Mušidi, a 13 je ubacio Nikola Rebić uz 10 asistencija. Robinson sa 16 najefikasniji u gostujućem sastavu, Radivojević 15 poena, Mićović 11 i Milošević 10 poena.