Stotka Zvezde u Zadru

Zadar je u trećem kolu u hali “Krešimir Ćosić” dočekao ekipu Crvene Zvezde pred nekih 4000 gledalaca. Sudije na ovom susretu su bile, Sašo Petek, Mario Majkić i Igor Dragojević. Crvena Zvezda je bila bolja u ovom susretu i slavila rezultatom 66:103(23:23, 12:26, 11:24, 20:30).

Crveno beli su nešto bolje počeli meč i na samom startu napravili seriju 12:3. Dangubić i Dženkins su postigli po jednu trojku, a domaći su uspeli u prvih pet minuta da izgube čak četiri lopte na šta je Ante Matulović morao da reaguje tajm autom. Pokušao je na sve načine Matulović da probudi svoje igrače, čak je nakon jedne situacije zbog preteranog protestovanja zaradio i tehničku grešku. Možemo reći da mu je pošlo za rukom, nakon očajnog starta utakmice, prvu četvrtinu Zadar završava serijom 11:0 i ulazimo u novu četvrtinu sa rezultatom 23:23. Janko Vladović je nekoliko sekundi pre kraja četvrtine doneo izjednačenje Zadru, to je bio njegov osmi poen. Lovro Mazalin je takodje bio sjajan sa 7 poena, a Ivan Marinković je doda 6 poena. Ovo su bili jedini strelci za domaću ekipu. Na drugoj strani Nemanja Dangubić sa samo jednim promašajem iz igre i 7 poena predvodi svoju ekipu.
Milko Bjelica svojim poenima nakon ofanzivnog skoka otvara drugu četvrtinu, a Ivan Marinković odmah u sledećem napadu pogadja za dva uz faul i nakon pogodjenog slobodnog bacanja, Zadar je po prvi put poveo na ovom susretu. Ponovo se agresivnost Crvene Zvezde isplatila i znali su kako da kazne greške Zadrana, odmakli su se na devet razlike(40:31), što je ponovo nateralo trenera Antea Matulovići da zatraži tajm aut. Do kraja su izabranici Dejana Radonjića dodali gas i malo se odlepili rezultatski i na kraju prvog poluvremena na semaforu je bilo 49:35 u korist gostiju. Crvena Zvezda nije izgubila ni jednu loptu u drugoj četvrtini, a takodje su imali i šest skokova više, dok je procenat šuta bio 49% naspram samo 35% u ekipi Zadra.

aba-liga.com

Zadar je užasno počeo drugo poluvreme. Pet minuta nisu postigli koš, dok je Zvezda postigla osam za to vreme. U ovoj četvrtini nije bilo mnogo efikasnosti, a ni neizvesnosti. Gosti iz Beograda su primili koš iz igre nakon skoro sedam minuta i svima je jasno da je u ovoj deonici potpuno rešeno pitanje pobednika. Od ukupno 46 poena Zadra, čak 33 su postigli Lovro Mazalin i Ivan Marinković.
Zadar se na trenutak probudio u ovoj četvrtini, ali to nije bilo dovoljno čak ni da se razlika spusti ispod 20. Ponovo je priliku za igru dobio Boriša Simanić kao i Ognjen Dobrić, a defanziva Crvene Zvezde je danas funkcionisala kao sat, što je proizvelo i veliki broj lakih poena. Na kraju prilično ubedljiva pobeda, svi košarkaši Crvene Zvezde su se upisali u strelce, a na drugoj strani svi su nekako u senci Lovra Mazalina i Ivana Marinkovića. Ukoliko nastave da pružaju ovakve partije, izabranici Dejana Radonjića neće imati previše problema da odbrane titulu.