Stojanovski brojao do 25, MZT slomio Partizan

Košarkaši MZT su savladali Partizan na startu sezone rezultatom 92:89 (26:25, 16:23, 21:19, 29:22). Najefikasniji su bili Stojanovski sa 25 i Trajkovski sa 20, dok su na drugoj strani, Vilijams Gos, Miler i Andrić ubacili po 12 poena.

Meč je počeo odlično počeo za domaći tim, koji preko Lalića dolazi do prednosti do 13:11, prednost je za tren oka porasla na 21:14, ali su se crno beli brzo vratili u igru, pa onda preko Gavrilovića došli i do prednosti, 23:24.
Delovalo je da će moći Partizan da se vrati u ovaj meč nakon odlične sekvence Novice Veličkovića, a tek nakon treće lične Jure Lalića, kada je rezultat ponovo bio nerešen 30:30.
Na krilima kapitena, gosti prave seriju 11:2 i na nekih 3 i po minuta pre kraja poluvremena je na semaforu pisalo 41:32. Pogotkom Vanje Marinkovića je razlika bila i dvocifrena, ali je usledio “blickrig” u režiji Damjana Stojanovskog i MZT je zaostajao za Partizanom samo 6 razlike, 48:42.
Rezultatska klackalica je vladala tokom čitavog trećeg perioda, a pod svetlima je ostao američki bek, Garsija, preko koga je MZT uglavnom držao priključak i zaostatak se smanjio za jedan koš.
Velika drama je vladala tokom poslednjih deset minuta, koju otvara Jansen svojom novom trojkom, a nakon dva vezana promaša igrača Partizana, Garsija pogadja dvojku i MZT je ponovo poveo, da bi Vanja Marinković “stavio” novu trojku za novo Partizanovo vodjstvo. U sledećih pet minuta crno-beli postižu samo tri poena, a MZT to fantastično koristi i odlazi na plus pet. Imao je Partizan šansu da okrene meč u svoju korist u poslednja tri minuta, ali jednostavno nisu uspeli, pa je makedonski šampion zabeležio prvu pobedu.