Šampion rutinski sa Igokeom

Aktuelni šampion ABA lige je pobedio Igokeu u Pioniru rezultatom 85:80 u okviru 10. kola regionalnog takmičenja.
Zvezda se tako vratila na drugo mesto, dok je Igokea ostala u donjem delu tabele.

U laganom ritmu je Zvezda započela meč i držala prvaka Bosne i Hercegovine celu prvu četvrtinu na odstojanju, ali je Šibalić pogdio trojku gde je Igokea prišla na minus 3 na kraju prve četvrtine(22:19). Prvu deonicu je obeležio i jako loš šut za tri poena Crvene Zvezde, koja je šutirala samo jedan od devet sa distance.

U drugoj četvrtini su “Crveno-beli” zategli odbranu i zaigrali mnogo požrtvovanije pa je za više od četiri minute Igokea postigla samo pet poena, a Tejlor Ročesti je predvodio domaćina na oba dela terena. Zvezda je stigla do dvocifrene prednosti prvi put od početka meča, u jednom trenutku je imala i plus petnaest, ali je Igokea smanjima razliku do kraja poluvremena pa se na odmor otišlo pri rezultatu 48:38.

Gosti su odmah po startu drugog poluvremena spustili razliku na jednocifrenu, najviše zahvaljujuci odbrani pošto su Zvezdi dozvolili samo četiri poena za pet minuta. Igokea je nastavila da igra dobro pa se pred kraj četvrtine približila na minus tri (61:58) ali onda Lesor daje koš uz faul za Zvezdin mirniju ulazak u poslednju četvrtinu.

Na samom početku poslednje deonice svoj šou je imao Dejan Davidovac koji je radio sve na terenu i vratio domaćina na dfocifrenu prednost(71:61). Gosti se nisu predavali ali nisu imali snage za preokret u poslednjoj deonici, pa je Zvezda utakmicu rutinski priveli kraju.

CRVENA ZVEZDA – IGOKEA 85:80 (22:19, 26:19, 16:20, 21:22)

Zvezda: Radičević 0, Dangubić 12, Davidovac 8, Lazić 3, Antić 3, Dobrić 0, Feldin 10, Janković 7, Ročesti 20, Lesor 11, Jovanović 2, Bjelica 9

Igokea: Ponjavić 0, Li 13, Gajić 0, Glogovac 0, Milošević 10, Jevtović 2, Radivojević 10, Ljubičić 12, Šibalić 10, Rikić 23