Revolveraški obračun u Pioniru pripao Partizanu (VIDEO)

Igokei nisu pomogla ni 34 poena Dorela Rajta.

Prva četvrtina je protekla u znaku Dorela Rajta koji je ubacio 12 poena i još jednom prezentovao sav kvalitet i košarkaško znanje koje poseduje. Nakon 10 minuta košarke, gosti su vodili 19:23.

U drugoj četvrtini odbrane se nisu igrale, kombinovano su timovi postigli čak 58 poena. Igokea je nakon trojke Deza Vašingtona došla i na maksimalnih +9(31:40), ali Partizan je uzvratio preko Vanje Marinkovića i Marka Čakarevića i tako uspeo da ostane na jednocifrenom zaostatku, da bi na kraju prvog poluvremena, zahvaljujući trojci Marinkovića uspeli i da poravnaju na 50:50.

Prelomni trenutak susreta se desio sredinom treće četvrtine, posle koša Dorela Rajta za 63:68. Domaći su tada napravili seriju 17:0 i ispostaviće se kasnije, rešili pitanje pobednika. Igokea je u par navrata uspela da spusti zaostatak na manje od 10 poena razlike, ali niti u jednom trenutku nisu ozbiljnije ugrozili Partizan. Najbliže su bili nakon poena Stefana Glogovca za 108:102, ali nakon tajm-auta Miroslava Nikolića, Patrik Miler je iznudio dva slobodna bacanja, oba pogodio i tako stavio tačku na ovaj susret. Na kraju, konačan rezultat je bio 117:104.

Ovo je Partizanu bila treća uzastopna pobeda u ABA ligi, a priliku da nastave niz, imaće sledećeg vikenda u Zagrebu kada će gostovati Ciboni. Pre toga, predstavnik Srbije u Evrokupu će gostovati Bilbau u Evrokupu. Što se tiče Igokee, oni se sada nalaze na omjeru od dve pobede i tri poraza, a u sledećem kolu će dočekati FMP u Laktašima.

PARTIZAN – IGOKEA 117:104 (19:23, 31:27, 30:21, 37:33)

Partizan: Miler 23, Vilijams-Gos 30, Aranitović 2, Marinković 14, Veličković 4, Tomić 0, Gavrilović 8, Andrić 15, Čakarević 5, Stevanović 0, Šalić 16

Igokea: Ponjavić 13, Rajt 34, Gajić 0, Glogovac 6, Vašington 7, Milošević 6, Jevtović 4, Radivojević 13, Ljubičić 13, Šibalić 2, Rikić 6