Radonjić: “Hvala navijačima na reakciji”

Prenosimo izjave Dejana Radonjića, Iliasa Zurosa, Nemanje Dangubića i Nemanje Vranješa nakon prve polufinalne utakmice.

Crvena Zvezda je bez većih problema savladala Budućnost u prvoj polufinalnoj utakmici između ove dve ekipe, a novinarima su se nakon susreta obratili treneri obe ekipe, kao i košarkaši, Nemanja Dangubić i Nemanja Vranješ.

Trener “Crveno-belih” se zahvalio navijačima i ponovio da njegovu ekipu očekuje težak raspored u nastavku sezone.

Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde:

“Hvala navijačima na reakciji i što su prepoznali značaj meča. Njihova podrška nam je bila jako značajna i potrebna. Od prvog dana to pričam i naglašavam. Tu težinu i opterećenje koje trpimo, znamo samo mi koji kroz sve to prolazimo. Znali smo da je prvi meč plej-ofa nezgodan. Nisam bio srećan što smo pre sedam dana takođe igrali protiv Budućnosti, ali raspored je takav. Ipak, uspeli smo da kontrolišemo igru, gradimo rezultat, dođemo do prednosti i izdržimo nalete protivnika. Budućnost je pokazala da nas u Podgorici čeka težak meč. Samo je 1:0. Imamo izuzetno težak raspored. Ali, borićemo se, kao što smo se borili do sada. I daćemo sve od sebe da budemo dobri. Nadam se da ćemo pri tome biti kompletni. Vidi se koliki problem imamo zbog izostanka igrača. Na probleme koje ima, Jović se sada i razboleo. Nadam se da neće biti ništa ozbiljnije i da ga to neće zakovati za krevet.”

Slično je potvrdio i Nemanja Dangubić koji je utakmicu završio sa 5 poena i 5 skokova.

Nemanja Dangubić, igrač Crvene zvezde:

Srećni smo što smo odbranili domaći teren. Igrali smo veoma kvalitetan mečimali kontrolu. Znamo kakav nam je raspored i šta nas čeka.”

Trener gostujuće ekipe je razlog poraza video u velikom broju šuteva sa distance i njihovom slabom procentu uspešnosti.

Ilias Zuros, trener Budućnosti:

Crvena zvezda je zasluženo pobedila i pokazala da više želi pobedu, što nije dobro za nas. Izgubili smo 17 lopti, a pričali smo da upravo to ne smemo da uradimo. Kada se igra protiv iskusnog tima kao što je Crvena zvezda lopta mora da se kreće i da se traže najbolja rešenja u napadu. Mnogo smo šutirali spolja i promašili skoro sve. Čestitam navijačima na sjajnoj atmosferi, a Crvenoj zvezdi želim sve najbolje u predstojeće dve utakmice Evrolige. Važno je i za ABA ligu da se njen tim plasira i igra u Top 8. Što se tiče revanša, moramo da budemo fokusirani i agresivniji. U životu nikada ne odustajem. Nadam se i da moji igrači razmišljaju na takav način.”

Veću minutažu nego inače, od dolaska na klupu grčkog trenera, je dobio i Nemanja Vranješ i nije razočarao. Upisao je 11 poena za 13 minuta na parketu. Možda će mu upravo ova partija doneti više minuta na terenu u budućnosti.

Nemanja Vranješ, igrač Budućnosti:

Čestitam Crvenoj zvezdi na zasluženoj pobedi. Atmosfera je bila fantastična, puna dvorana, idealni uslovi za igru. Dobro smo otvorili utakmicu, držali smo se nekih 15 minuta, kada se desio ključni trenutak. Crvena zvezda je napravila seriju i na poluvreme otišla sa 12 poena prednosti, što je velika zaliha. Pokušali smo da se vratimo, ali nismo uspeli. Šut za tri poena nas nije služioslabije smo rotirali u odbrani.”

Izvor: /abaliga.com/