Pukla “stotka” u Novom Mestu! Cibona slavila protiv Krke.

“Cibosi” posle neizvesne završnice trijumfovali dvocifrenom razlikom 90:100!

Retko se može videti 190 postignutih poena na utakmicama Krke u dvorani Leona Štuklja. Neverovatno otvorena igra u prvoj četvrtini (25:35) najavila je drugačiji meč u odnosu na one na koje smo navikli kada su Slovenci domaćini. Rejli-Ros je odlično šutirao iz igre u prvoj deonici i povukao zagrepčane, ali su domaći odgovorili preko sjajnog Luke Lapornika koji je još jednom pružio maestralnu partiju sa 25 poena (3/5 za dva, 5/5 za tri, 4/4 slobodna bacanja). Identičnu igru Krka je pružila u drugoj četvrtini, ali je za razliku od prvog perioda, Cibonu ograničila na svega 13 poena, te na poluvreme otišla prednošću 50:48.

U trećoj i većim delom četvrte četvrtine, bila je egal utakmica, u kojoj nijedna od ekipa nije mogla stvoriti ubedljviju prednost. Tako se igralo sve do poslednja dva minuta utakmice, kada su poenima Lalića i Lapornika, košarkaši Krke izjednačili i ušli u penal završnicu. Najpre je Markota pogodio trojku, nakon čega je i Marko Ljubičić oba puta bio precizan sa linije penala (88:92), da bi promašajem Marinelija definitivno rešen meč u korist Cibone. Pokušavali su domaći da dođu do produžetaka, ali su uz tehničku svog trenera, samo pružili šansu Ciboni da zaključi utakmicu dvocifrenom razlikom.

Osim igrača utakmice, Luke Lapornika, Bratož je postigao 11 poena, koliko i Balažič, dok je Lalić ubacio jedan više. U pobedničkoj ekipi Damir Markota je postigao 20 poena, Marko Ljubičić (21 poen, 7 asistencija), a Rejli-Ros je meč završio sa ranih 11 postignutih poena.